Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekordowe pieniądze na warmińsko-mazurskie drogi. „To bezprecedensowa kwota”

Podpisanie umowy na dofinansowanie remontów dróg z Funduszu Dróg Samorządowych

Ponad 300 milionów złotych otrzymało województwo warmińsko-mazurskie z Funduszu Dróg Samorządowych. Część tych środków trafiła do powiatu piskiego. W poniedziałek podpisano umowy z samorządami.

To cieszy europosła Karola Karskiego, ponieważ Fundusz jest zasilany ze środków unijnych, a w tym roku Warmia i Mazury otrzymały rekordową kwotę 330 milionów złotych.

Nowe drogi, które powstaną za pieniądze z Funduszu poprawią bezpieczeństwo – mówił z kolei poseł Jerzy Malecki. W powiecie piskim za pieniądze z rządowego programu zmodernizowana zostanie droga do Wejsun.

00:00 / 00:00

Zainteresowanie programem jest ogromne – mówi wojewoda Artur Chojecki. To cieszy, bo dzięki podpisanym dzisiaj umowom będziemy jeździć bezpieczniej. Z dotacji cieszy się także poseł Wojciech Kossakowski, ponieważ drogi zwłaszcza w północno-wschodniej części województwa są w złym staniem. Gmina Prostki dostanie dwa miliony złotych – mówi wójt Rafał Wilczewski. Dotacja umożliwi remont drogi Prostki-Ostrykół – Lipińskie Małe.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, pieniądze, fundusze, remont, dofinansowanie, Artur Chojecki, Karol Karski, Wojciech Kossakowski, Jerzy Małecki
Iwona Arent: Znalazły się pieniądze i my dzielimy się nimi z pełnoletnimi niepełnosprawnymi

Pieniądze na comiesięczny dodatek dla dorosłych niepełnosprawnych będą pochodziły między innymi z uszczelniania VAT-u i podatku nałożonego na sklepy wielkopowierzchniowe – powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości...

Zamknij
RadioOlsztynTV