Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Krew potrzebna od zaraz. RCKiK podaje: najbardziej brakuje grupy 0 oraz ARh+

Krew oddają żołnierze służący w 16 Dywizji Zmechanizowanej. Fot. 16 DZ

Latem zapasy krwi kurczą się w bardzo szybkim tempie, z powodu wyjazdy na urlopy stałych dawców oraz większej liczbie wypadków. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie apeluje o oddawanie życiodajnego płynu.

Centrum najbardziej potrzebuje teraz krwi grupy 0 oraz ARh+. Te w tej chwili są wydawane tylko w stanach ratujących życie. Nieco lepiej jest w przypadku grupy B oraz ARh-, których zapasy są 2-4-dniowe. Poza tym wystarczający jest zapas krwi grupy AB – tłumaczy doktor Jarosław Zwierzyński specjalista transfuzjologii z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

Dawcą krwi lub jej składników może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat o masie ciała przynajmniej 50 kg. Krew można oddać w Centrum przy ul. Malborskiej 2 lub w specjalnym ambulansie przed Galerią Warmińską – 18 i 21 lipca (sobota i wtorek) w godzinach 11.00-16.00.

Szczegółowe informacje są na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w krew, dawcy, B+, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie
Krew pilnie potrzebna. „Płyn życia” można oddać dziś w Wielbarku

Krew w czasie wakacji niezmiennie jest potrzebna - ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie stoi (od 9.00 do 12.00) w sobotę w Wielbarku -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV