Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Krew pilnie potrzebna. „Płyn życia” można oddać dziś w Wielbarku

Fot. fotolia

Krew w czasie wakacji niezmiennie jest potrzebna – ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie stoi (od 9.00 do 12.00) w sobotę w Wielbarku – na parkingu przy Gminnym Ośrodku Kultury.

To okazja, żeby osoby, którym trudno dotrzeć do puntu poboru, w wygodny i bezpieczny sposób podzieliły się swoją krwią. Oprócz standardowych zabezpieczeń – czyli dezynfekcji rąk i maseczek, ważną zmianą jest to, że na pobór trzeba się wcześniej zarejestrować.

Latem zapasy krwi zawsze maleją – sezon urlopowy sprawia, że część stałych krwiodawców wyjeżdża. W tym czasie zapotrzebowanie rośnie, bo jest więcej wypadków komunikacyjnych, a szpitale wróciły już do planowanych operacji. Czekamy na krwiodawców, bo latem zapasy krwi zawsze maleją – mówi Konrad Mackiewicz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Akcja poboru krwi prowadzona (od.8:00 do 11.00) w sobotę jest też w Orzyszu przy Hali Widowiskowo-Sportowej i w Grodzicznie w jednostce Straży Pożarnej. W poniedziałek ambulans Krwiodawstwa pojedzie do Jednostki Wojskowej w Giżycku. W kolejnych dniach będzie w Kętrzynie, Mrągowie, Biskupcu i Szczytnie. Szczegółowe informacje są na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zbiórka, krew, regionalne centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa
„Oni walczyli o wolną i niepodległą Polskę”. Żołnierze zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz kombatantów

Żołnierze 1. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Unifil zorganizowali zbiórkę pieniędzy, które przekazali na rzecz kombatantów. Zebrane fundusze zostały przekazane Stowarzyszeniu im. generała brygady Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, które...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV