Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kręcony na Warmii i Mazurach polski kandydat do Oscara już na VOD!

Fot. Mat. prasowe

„IO” Jerzego Skolimowskiego z kolejnymi wyróżnieniami i coraz bliżej Oscarów. Film nie tylko zdobywa uznanie amerykańskich i francuskich krytyków, ale znalazł się również na niedawno ogłoszonej oscarowej shortliście w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy.

Oznacza to dalszy udział tego tytułu w wyścigu po statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej. Nominacje oscarowe zostaną ogłoszone 24 stycznia, a już od dziś film Jerzego Skolimowskiego można obejrzeć na platformach VOD. Gdzie dostępny jest film nakręcony m.in na Warmii i Mazurach?

„IO” to zapierająca dech w piersiach odyseja, porywające kinowe doświadczenie i nakręcony z imponującym rozmachem obraz współczesnego świata. Film Jerzego Skolimowskiego stał się sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury. Opowieść o nas samych, odbijających się w wilgotnych oczach pewnego osiołka, zachwyciła artystyczną brawurą i młodzieńczą energią, choć firmuje ją swoim nazwiskiem 84-letni mistrz europejskiego kina.

Historia „IO” za sprawą niezwykłego zwierzęcego bohatera wykracza poza ludzką perspektywę, ale to przede wszystkim film głęboko humanistyczny – manifest w obronie tego, co pozostało w nas niewinne. Podróż, w jaką zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności. Ten portret zbiorowy, który jednak nie traci z oczu pojedynczej mrówki, łączy realistyczne i wizjonerskie, przyziemne i metafizyczne, krytyczne i empatyczne. Swoim rozmachem przypomina najwspanialsze obrazy Hieronima Boscha i Pietera Bruegla.

Film „IO” jest już dostępny online na takich platformach jak:
Nowe Horyzonty VOD;  vod.pl;  MOJEeKINO.pl;  E-Kino Pod Baranami;  PREMIERY CANAL+; Rakuten TV;  Multimedia GO;  Vectra;

Autor: Ł. Adamaski/GutekFilm
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w film, kino, oscar, IO
Spielberg i przedszkole

Dziś specjalne wydanie Do Zobaczenia kończące rok 2022. Tym razem na antenie sam Łukasz Adamski będzie opowiadał o dwóch nowościach z kina oraz ze streamingu. Do...

Zamknij
RadioOlsztynTV