Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kreatywne spojrzenie na świat młodych fotografów

W Galerii Sztuki Synagoga w Barczewie odbył się wernisaż wystawy zdjęć wykonanych przez młodzież uczestniczącą w warsztatach fotograficznych pt. „Piękno wokół mnie”.

Od maja młodzi pasjonaci fotografii zgłębiali wiedzę na temat tajników profesjonalnie  wykonanych zdjęć, uczyli się innego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość podczas zajęć w plenerze, a także sami mierzyli się z obiektywem aparatu próbując uchwycić piękno w tym, co mijamy na co dzień.

Dzięki warsztatom młodzież z Barczewa, Purdy, Olsztynka, Sorkwit, Kolna i Czerwonki aktywnie spędziła czas wolny, nabyła nowe umiejętności, rozwinęła swoje zainteresowania i pasje. Odkryła także malownicze zakątki Południowej Warmii, poznała jej walory przyrodnicze i bogate dziedzictwo historyczne. Każdy uczestnik miał możliwość wyrażenia siebie poprzez fotografię.

Na wernisażu zaprezentowano 28 kreatywnych spojrzeń, z których jury w składzie: Tomasz Piłat – Prezes Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie “Południowa Warmia”, Aneta Janikowska – Animator w LGD „Południowa Warmia” i Witold Mierzejewski – fotograf, wyłoniło najlepsze, co nie było łatwe biorąc pod uwagę wysoki poziom zdjęć wykonanych przez młodzież, które nierzadko dorównywały tym profesjonalnym. Młodzi zachwycili nie tylko jurorów, ale swoimi pracami wzbudzili w wielu refleksję o niezwykłości miejsca, w którym mieszkamy, rozwijamy się, pracujemy. (łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, fotografia, wystawa
Strzelali o Puchar Prezydenta Olsztyna

33 zawodników wystartowało w zawodach strzeleckich z pistoletu wojskowego, zorganizowanych na strzelnicy 9. Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie. Rywalizowano o Puchar Prezydenta Elbląga. W zawodach uczestniczyło...

Zamknij
RadioOlsztynTV