DZIŚ: 11 °C pogoda dziś

Kram Start Elbląg zdobywa pierwsze punkty w superlidze w tym sezonie

W drugiej kolejce rozgrywek superligi kobiet pierwsze punkty wywalczył KRAM Start Elbląg. Chorzowski Ruch tylko przez pierwsze 20 minut starał się dotrzymać kroku elbląskim szczypiornistkom.

W pierwszej połowie Ruch nawet wyszedł na prowadzenie, ale od stanu po 13 punktów, Start rzucił 8 bramek, tracąc tylko dwie i na przerwę schodził prowadząc 21:15. Druga połowa to systematycznie rosnąca przewaga gospodyń, które ostatecznie zwyciężyły wysoko 40:24. Na tle słabego Ruchu, Kram Start wypadł blado, ale trzeba pamiętać, że elblążanki zagrały czwarty mecz w ciągu tygodnia.

Trener Startu Andrzej Niewrzawa słabą postawę zespołu tłumaczy właśnie zmęczeniem

00:00 / 00:00

Początek mieliśmy niepewny – zwłaszcza w obronie. Graliśmy jednak dwa mecze w weekend, a poniedziałek spędziliśmy w podróży. Mimo to, dziewczyny się przewentylowały i dały radę wygrać. W sobotę czeka nas trudne spotkania i jesteśmy już myślami przy nim.

– mówił trener Andrzej Niewrzawa.

Teraz są dwa dni na odpoczynek, ale i na trening. Sobotni mecz z Pogonią Szczecin na pewno będzie bardzo trudny. Oba zespoły celują w tym sezonie wysoko, ale to Pogoń gra u siebie.

Autor: J. Salmonowicz

Redakcja: K. Piasecka

Więcej w Piłka ręczna, Ruch Chorzów, Andrzej Niewrzawa
Kram Start Elbląg odpadł z Pucharu EHF

Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg poza europejskimi pucharami. Elblążanki po sobotniej porażce z norweskim Byasen Handball Ellite Trondheim 29:34, w niedzielny wieczór - także na wyjeździe...