Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kosmiczna instalacja w Domu Mendelsohna w Olsztynie

W Domu Mendelsohna w Olsztynie stanęła instalacja tworząca zamkniętą przestrzeń, w której przeciwległe ściany symbolizują słoneczną energię i jej działanie na człowieka.

To dzieło olsztyńskiego plastyka i filmowca Adama Smoczyńskiego, które – jak podkreśla artysta – jest nie tylko artystycznym aktem. Poprzez odniesienie do kosmosu i symboliczne ukazanie związku człowieka z ciałami niebieskimi, ma związek także z nauką. Inspiracją dla artysty był Mikołaj Kopernik i jego obserwacje nieba.

To trójwymiarowe obiekty. Pracując nad tym zauważyłem, że kładąc na tym rękę odciskam ten kształt i zacząłem to fotografować. Z tego powstała ściana, która jest przeniesieniem tego w inny wymiar. Jest tu bardzo dużo symboli.

Adam Smoczyński jest plastykiem oraz twórcą filmów animowanych i eksperymentalnych. Jego prace nagradzane były m. in. na YACH Film Festiwal. Niezwykłą instalację w Domu Mendelsohna można oglądać do końca września.

Fot. zabytek.pl

Autor: R. Lesiński
Redakcja: B. Świerkowksa-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, wystawa, Dom Mendelsohna
Minął rok, a eksperyment wciąż trwa. Co dalej z remontem ulicy Mickiewicza?

Miał być roczny eksperyment testowy, ale zadomowił się na dłużej. Już ponad rok minął od momentu, kiedy drogowcy w Olsztynie zdecydowali się odsłonić fragment historycznego bruku...

Zamknij
RadioOlsztynTV