Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kortowski Mikołaj dla studenta z porażeniem mózgowym

15 procent mieszkańców Warmii i Mazur to niepełnosprawni

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie ostatni dzień akcji „Kortowski Mikołaj”.

Celem koleżeńskiej zbiórki jest pomoc finansową studentom uczelni, którzy są w trudnej sytuacji. W tym roku żacy pomagają Krzyśkowi – studentowi czwartego roku administracji na Wydziale Prawa i Administracji. Młody mężczyzna cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Porusza się na wózku inwalidzkim. W ciągu tygodnia ma 2 zabiegi rehabilitacyjne oraz masaż leczniczy, aby usprawnić przepływ krwi w kończynach.

Krzysiek mieszka w Domu Studenckim nr 1 razem ze swoim dziadkiem, który pomaga mu w codziennych czynnościach. Dziadek studenta jest po zabiegu wstawiania bajpasów i boryka się z problemami mięśni, przeciążonymi codziennym zmaganiem się z wózkiem Krzyśka.

Zbiórka odbywa się na wszystkich wydziałach UWM oraz na terenie kampusu w Kortowie. Studenci z identyfikatorami zbierają pieniądze do puszek. Wszystkie zebrane fundusze przeznaczą Krzyśkowi. Akcję „Kortowski Mikołaj” zorganizowano po raz trzeci.

 

(karp/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w region, UWM, Kortowo, studenci, Mikołaj
Św. Mikołaj z Miry oficjalnym patronem Elbląga

O decyzji Stolicy Apostolskiej poinformowała elbląska kuria. O ustanowienie takiego patrona starały się, od ponad pół roku, władze miasta. Starania o ustanowienie św. Mikołaja patronem Elbląga...

Zamknij
RadioOlsztynTV