Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Koronawirus w urzędzie i w szkołach. Pracownicy ratusza w Białej Piskiej na kwarantannie

Urząd Miasta w Białej Piskiej

Koronawiurs w Urzędzie Miejskim w Białej Piskiej. Połowa urzędników jest na kwarantannie. COVID-19 wykryto również w szkołach w Ełku, Wilkasach i Elblągu.

Biała-Piska

Pomimo trudnej sytuacji urzędnicy wypełniają swoje obowiązki. Urząd Miejski w Białej Piskiej został co prawda zamknięty dla interesantów, ale część urzędników pracuje zdalnie. W urzędzie dyżur pełni 6 pracowników z poszczególnych wydziałów. Pracuje m.in. burmistrz i skarbnik.

W sytuacjach wyjątkowych interesant jest umawiany na wizytę osobistą. W reżimie sanitarnym ratusz w Białej Piskiej będzie pracował do odwołania.

Ełk, Wilkasy

Ponadto na pracę zdalną przechodzi „Mechaniak” w Ełku. W jego ślady pójdzie prawdopodobnie Szkoła Podstawowa w Wilkasach koło Giżycka. Powodem jest koronawirus.

Koronawirusa potwierdzono u jednego z uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku. Ponieważ miał on kontakt z częścią uczniów i nauczycieli, placówka przeszła na nauczanie zdalne. Tak będzie do 27 października.

Wirusa wykryto również u jednego z pracowników Szkoły Podstawowej w podgiżyckich Wilkasach. Trwają konsultacje z Sanepidem, ale najprawdopodobniej placówka przejdzie na nauczanie zdalne. Dzisiaj dyrektor szkoły ogłosił dzień wolny.

Elbląg

W Elblągu powiększa się liczba szkół, przedszkoli, a nawet żłobków, w których potwierdzone są przypadki koronawirusa. Obecnie w 12 placówkach są uczniowie lub pracownicy chorzy na COVID-19.

W żadnej z nich nie ma ogniska choroby, wyłączane są pojedyncze klasy czy grupy maluchów. Co jakiś czas dostajemy nowe informacje o jakimś przypadku i o konieczności organizacji zdalnej nauki – informuje Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Miejskim.

Szkoły średnie przystąpiły dziś do pracy zgodnie z rządowymi zaleceniami. Dyrektorzy szkół decydują o tym, jak najlepiej organizować pracę zdalną. Pierwsze i drugie klasy pracują zdalnie, uczniowie przed maturą i egzaminami zawodowymi mają priorytet, by jak najlepiej się przygotować.

Władze Elbląga zdecydowały dziś o przeznaczeniu pieniędzy z budżetu miasta na zakup laptopów, kamer i sprzętu, który ma wesprzeć nauczycieli w pracy zdalnej.

Autor: M. Zbrożek/M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio/A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, ratusz, koronawirus
Zmieniły się godziny pracy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie

W związku z pandemią koronawirusa, zmieniły się godziny pracy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Od poniedziałku (19.10) do piątku (23.10) czynne są od 12.00 do 18.00...

Zamknij
RadioOlsztynTV