Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Koronawirus i infekcje zatok w natarciu

Fot. Adobe Stock

Wzrost zakażeń koronawirusem i zapalenie zatok były tematami audycji Na zdrowie.

Żółta strefa niemal w całym kraju a to oznacza nowe wytyczne. Jedną z kluczowych zmian jest obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej. Nakaz ten nie obowiązuje jedynie w lasach i parkach. Mimo wzrostu zachorowań i dynamicznie zmieniającej się sytuacji, Warmia i Mazury pozostają jednym z województw o najmniejszej liczbie zakażeń w kraju.

Janusz Dzisko wojewódzki inspektor sanitarny mówi, że wprowadzenie obostrzeń także w naszym regionie było konieczne. Dodaje, że jest to ostatni moment by zahamować rozprzestrzenianie się wirusa i uniknąć paraliżu służby zdrowia.

Zatkany nos, pulsujący ból głowy, ucisk w pobliżu kości policzkowych i oczu. Osoby cierpiące na zatoki dobrze znają te objawy. Zapalenie zatok to jedno z najczęstszych schorzeń, które nas dotyka. Ma z nimi problem nawet 30 procent społeczeństwa. Najczęściej dają o sobie znać jesienią i zimą, czyli w okresie wzmożonych infekcji.

Jak dbać o zatoki? Jak leczy się przewlekłe ich zapalenie? Na czym polega Funkcjonalna Endoskopowa Operacja Zatok? Ekspertem w leczeniu zatok jest lek. Maciej Michałowski – konsultant wojewódzki w dziedzinie otolaryngologii, koordynator Kliniki otolaryngologii, chorób głowy i szyi Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie.

Posłuchaj audycji Na Zdrowie

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zatoki, Katar, głowa
Konrad Bukowiecki jedynym Polakiem, który awansował do finału pchnięcia kulą lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha

fot. Przemysław Getka Konrad Bukowiecki, który  jest zawodnikiem AZS-u UWM Olsztyn, jest jedynym Polakiem z finałowych zawodach pchnięcia kulą. Cel osiągnął już w pierwszej kolejce eliminacji,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV