Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Koronawirus w Indykpolu AZS-ie Olsztyn! Najbliższe mecze Akademików przełożone

Fot. indykpolazs.pl

Mieli w poniedziałek walczyć o ligowe punkty z PGE Skrą Bełchatów, ale muszą te plany odłożyć na późniejszy czas. Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn są w izolacji po tym, jak u naszego przyjmującego – Wojciecha Żalińskiego – stwierdzono koronawirusa.

Obecnie ze świecą szukać drużyny w PlusLidze, która nie miała żadnego kontaktu z koronawirusem. Do listy zespołów doświadczonych COVID-19 dołączył Indykpol AZS Olsztyn. W piątek po południu Wojciech Żaliński skarżył się na podwyższoną temperaturę. Tego samego dnia został przebadany na obecność wirusa i dziś po południu dostał – niestety – pozytywny wynik. Klub zaznacza, że zawodnik zgodził się na podanie swoich danych osobowych do publicznej wiadomości. To bardzo odpowiedzialne zachowanie, dzięki czemu wszyscy, którzy mieli kontakt z zawodnikiem wiedzą, że powinni się obserwować i w razie jakichkolwiek objawów skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Wojciech Żaliński, jak mówił, czuje się dobrze, choć cały czas dokucza mu gorączka. Co z pozostałymi zawodnikami? Tego na razie nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że najbliższe spotkania z PGE Skrą Bełchatów i Jastrzębskim Węglem, które miały się odbyć w poniedziałek i kolejną niedzielę, zostają przełożone. Na kiedy? Tego jeszcze nie wiemy, tak samo jak nie wiadomo, kiedy klub wróci do treningów.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn, Wojciech Żaliński
Mistrz Polski za mocny. AZS wraca do Olsztyna bez punktów

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn przegrali na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3 (21:25, 18:25, 25:17, 16:25) w rozgrywkach PlusLigi. Po wyrównanym początku, ZAKSA z czasem odjechała na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV