Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronawirus w elbląskich szkołach. Kilka tysięcy uczniów i kilkudziesięciu nauczycieli jest na kwarantannie

Jeden żłobek, cztery przedszkola, jedenaście szkół podstawowych i siedem średnich oraz jeden specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy. Tak wygląda najświeższa lista placówek w Elblągu, w których potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem.

W większości z nich są to pojedyncze oddziały, ale w kilku przypadkach dotyczy sporej liczby uczniów

– wyjaśnia rzeczniczka prezydenta Elbląga Joanna Urbaniak.

Tak jest na przykład w szkołach podstawowych numer 19 i 15, gdzie na kwarantannie jest ponad 200 i 300 uczniów. Na zdalny tryb nauki przeszedł cały ośrodek specjalny, teraz to samo dotyczy szkoły podstawowej numer 25. W sumie zakażenie koronawirusem potwierdzono w 86 oddziałach, na kwarantannie jest ponad 2 tysiące uczniów i 64 nauczycieli.

W Elblągu jedyną szkołą podstawową, która przeszła w całości na zdalne nauczanie jest SP 15. To dlatego, że duża grupa nauczycieli jest tam na kwarantannie i w izolacji, a także na zwolnieniach lekarskich.
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, Elbląg, szkoła, uczeń, nauczyciel, koronawirus
Żądają zniesienia restrykcji w szkołach. Sanepid: Ta petycja to nieporozumienie

Grupa mieszkańców Olsztyna żąda… zniesienia obowiązku noszenia maseczek w szkołach. Do Urzędu Miasta Olsztyna wpłynęła petycja dotycząca obostrzeń sanitarnych obowiązujących w szkołach. Jej autorzy żądają zniesienia...

Zamknij
RadioOlsztynTV