Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronawirus uderza w turystykę. Główne atrakcje Elbląga niedostępne dla zwiedzających

Elbląg – katedra św. Mikołaja

Zwykle od początku maja w Elblągu otwierane są miejsca cieszące się w sezonie turystycznym dużym powodzeniem. Z powodu epidemii koronawirusa teraz jest inaczej.

Nie można wejść na punkty widokowe na katedrze i Bramie Targowej, nieczynne są Punkty Informacji Turystycznej. Nie są to dobre wiadomości, ani dla elblążan, ani dla turystów, którzy umieścili Elbląg w planach wycieczek. W maju zawsze rozpoczęcie sezonu ogłaszało otwarcie Bramy Targowej, jednego z najbardziej charakterystycznych zabytków, strzeżonego przez figurę Piekarczyka. Oznacza to, że nie można wejść na jego ostatnią kondygnację, z której można oglądać Stary Rynek i inne miejsca Starego Miasta.

Niestety, dotyczy to też punktu widokowego na Katedrze Św. Mikołaja, umieszczonego na najwyższej po prawej stronie Wisły wieży kościelnej. Na razie wiemy, że Brama Targowa będzie zamknięta do lipca, wieża katedry do czerwca. Sama świątynia, która jest najstarszym kościołem w mieście, jest otwarta. Decyzję o udostępnieniu ich gościom zostaną podjęte na podstawie danych na temat pandemii koronawirusa.

Punkty Informacji Turystycznej, prowadzone przez PTTK pozostaną zamknięte do początku wakacji. Można się z nimi kontaktować tylko telefonicznie lub za pośrednictwem mejla.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w turystyka, katedra św. Mikołaja, brama targowa
Kanał Elbląski otwarty. Z powodu epidemii nie pływają statki turystyczne. Odwołano majowe rezerwacje i rejsy

Dziś otwarto dla żeglugi śluzy i pochylnie na drogach wodnych regionu wodnego Dolnej Wisły. Dotyczy to także Kanału Elbląskiego.  Jak informuje rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV