Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronaraport: stały poziom zakażeń w Polsce i regionie


Minionej doby badania potwierdziły 651 zakażeń koronawirusem, w tym 78 ponownych. Nie zmarł żaden pacjent z COVID-19 – poinformowano w niedzielę na stronach rządowych. Na Warmii i Mazurach odnotowano 18 przypadków, z czego 3 ponowne. W regionie nie było przypadków śmiertelnych.

Tydzień temu, 24 lipca, informowano o 642 zakażeniach koronawirusem, w tym o 80 ponownych. Nie zanotowano zgonów z powodu COVID-19. Natomiast cztery tygodnie temu, 3 lipca, podano, że jest 158 zakażeń koronawirusem, w tym 16 ponownych. Nie było wówczas zgonów z powodu COVID-19.

Łącznie, jak podano w niedzielę, od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6 069 665 przypadków. Zmarło 116 570 osób z COVID-19. Minionej doby wykonano 3505 testów w kierunku SARS-CoV-2.

Liczba zakażeń koronawirusem w Europie w ciągu kilku ostatnich dni utrzymuje się na podobnym poziomie. Przybywa za to infekcji na innych kontynentach. W ciągu minionych pięciu tygodni wzrastała też liczba zgonów z powodu Covid-19 – informuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

W liczbach bezwzględnych najwięcej zakażeń rejestruje się obecnie w Japonii (197 tys.), Stanach Zjednoczonych (130 tys.), Korei Płd. (80 tys.) i Niemczech (75 tys.).

Najwięcej infekcji w przeliczeniu na jeden milion mieszkańców odnotowano w ciągu minionych siedmiu dni w Mikronezji (37 tys.), Brunei (24 tys.), Kostaryce (23 tys.), Grecji (13 tys.), Australii (12 tys.), Japonii 10 tys.) Korei Płd. (11 tys.), Nowej Zelandii i Singapurze (po 10,5 tys.) – według Our World in Data.

W światowej czołówce oprócz Grecji znajdują się również inne kraje europejskie: Austria (8 tys.), Cypr (8 tys.), Włochy (7 tys.), Niemcy (6 tys.), Słowenia (5,5 tys.), Francja (5,5 tys.) i Serbia (5 tys.). Jednak w porównaniu do poprzednich tygodni odnotowuje się w tych państwach mniej zakażeń. Średnia dla całej Unii Europejskiej wynosiła w ostatnim tygodniu 4 tys. infekcji w przeliczeniu na milion mieszkańców, a trzy tygodnie temu było to 6,2 tys.

Redakcja: Ł. Sadlak
 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raport, koronawirus
Kontuzje i urazy u dzieci podczas wakacyjnych zabaw. Rodzicu bądź czujny!

W każdym tygodniu kilkoro dzieci z urazami twarzoczaszki trafia do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Jedną z przyczyn jest nieostrożna jazda na hulajnodze. O konsekwencjach wakacyjnych zabaw...

Zamknij
RadioOlsztynTV