Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Korki na granicy polsko-rosyjskiej. W Bezledach trzeba czekać kilka godzin

 

W strefie przygranicznej utworzył się kilometrowy korek  samochodów, które chcą wjechać z Obwodu Kaliningradzkiego do Polski.  Taka sytuacja utrzymuje się od początku listopada, Rosjanie wykorzystując kilkudniowe święto,  tłumnie odwiedzają  nasz kraj.

Nie wiem, ile tutaj jeszcze postoimy. Trzy, cztery godziny… Dzisiaj to jest po prostu totalne dno. Wjechaliśmy 30 minut temu i nie byo ani jednego podjazdu. Korek po stronie rosyjskiej ciągnie się na 15 kilometrów.

– informuje jedna ze słuchaczek.

Pierwsze informacje otrzymaliśmy po godzinie 15. – Jeden pas odprawiają, albo w ogóle. Strefa wolnocłowa po stronie rosyjskiej zabita jest na amen. Miałem sprawy biznesowe w Kaliningradzie, teraz chcę wrócić do domu. Drugi słuchacz dodał, że stoi w jednym miejscu przez cztery godziny.

00:00 / 00:00
Rzeczniczka komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej – porucznik Mirosława Aleksandrowicz wyjaśnia, że winny jest okres świąteczny i natłok podróżnych:

Jest bardzo dużo Rosjan, którzy jadą do Polski, bo mają święto od 2 do 7 listopada. Proszę się uzbroić w cierpliwość, na bieżąco odprawy są dokonywane. Kolejka nie zależy od nas. Więcej Rosjan jedzie na wczasy i na zakupy do Polski.

Porucznik Aleksandrowicz dodała, że utrudnienia trwają już od kilku dni. Jak udało nam się ustalić, dziś – tylko do 19:30 na przejściu w Bezledach odprawiono 1620 osób. Dla porównania, w poprzedni piątek, była to liczba o 400 osób mniejsza – i to przez całą dobę. Podobnie jest na przejściach granicznych w Grzechotkach i Gronowie.

Autor: K. Grabowska/ M.Świniarski
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w korek, Grzechotki, Bezledy, przejście graniczne, Rosjanie
Na cmentarz najlepiej autobusem. Mieszkańcy Warmii i Mazur tłumnie odwiedzają groby bliskich

Wokół największych nekropolii na Warmii i Mazurach coraz większy tłok. Ci, którzy wybrali się na cmentarz samochodami, bardzo często wyruszyli wcześniej, żeby uniknąć korków. Na parkingach...

Zamknij
RadioOlsztynTV