Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kontrowersje wokół raportu o stanie Olsztyna. Ostatecznie Rada Miasta udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium prezydentowi

Sesja Rady Miasta. Fot. Przemysław Getka

Udzieleniem wotum zaufania oraz absolutorium prezydentowi Olsztyna – Piotrowi Grzymowiczowi, zakończyła się pierwsza część dziesiątej sesji Rady Miasta. W obu przypadkach siedemnastu radnych zagłosowało za, siedmiu było przeciw.

Dziękuję wszystkim za ocenę i wspólną pracę na rzecz Olsztyna. Przede wszystkim osobom, które mnie wspierają i udzieliły mi absolutorium a wcześniej wotum zaufania. Również dziękuję tym, którzy byli przeciw

– powiedział po głosowaniach prezydent Olsztyna – Piotr Grzymowicz.

Piotr Grzymowicz przedstawił raport o stanie stolicy Warmii i Mazur, który wzbudzał wiele wątpliwości, zwłaszcza opozycji. – Od tego przecież jest opozycja – mówił przewodniczący prezydenckiego klubu Ponad Podziałami – profesor Mirosław Gornowicz.

Pojawiają się głosy, czasami wewnętrznie sprzeczne. Na przykład, że Prezydent podał spotkania, które odbył, a nie określił treści rozmowy. Mówi się też, że ten dokument jest zbyt obszerny. Rolą opozycji jest szukanie dziury w całym, i wywiązują się z tego bardzo dobrze.

00:00 / 00:00

Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości – Radosław Nojman stwierdził, że raport jest niekompletny.

Ten raport jest co najmniej niepełny – już nie tylko my tak myślimy, ale także radni innych klubów. Nie znajdujemy w nim wielu informacji o kluczowych aspektach życia w naszym mieście. Raport miał wzmocnić funkcję kontrolną organu, jakim jest Rada. Niestety, nie tylko w naszym samorządzie, ta funkcja jest zachwiana.

00:00 / 00:00

Podczas dzisiejszej sesji  głosowany będzie projekt uchwały o bezpłatnym korzystaniu z transportu publicznego przez dzieci i młodzież ze Szkół Podstawowych, zamieszkujących w Olsztynie oraz nad uchwałą umożliwiającą sprzedaż akcji spółki Stomil Michałowi Brańskiemu.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, absolutorium, Mirosław Gornowicz, Radosław Nojman
Radni sejmiku przedstawili raport o stanie regionu. Zarząd Województwa z absolutorium

Podczas sesji sejmiku radni udzielili absolutorium Zarządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Głosowanie poprzedziła ponad trzygodzinna dyskusja nie tylko nad działaniami zarządu, ale nad stanem całego regionu - to...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV