Koniec współpracy ze szwedzkim Halland
Samorząd Warmii i Mazur zakończył współpracę ze szwedzkim Halland. Uchwałę w sprawie wypowiedzenia porozumienia przyjął sejmik województwa.
Przyczyną takiej decyzji ma być zmniejszające się zainteresowanie Szwedów wspólnymi inicjatywami. Efektem tego było przerwanie oficjalnych i roboczych kontaktów.
Współpraca Warmii i Mazur i szwedzkiego Halland trwała od 2000 roku. Ideą umowy był wspólny rozwój regionów. O aktywnej działalności Warmii i Mazur ze szwedzkim Halland można mówić do roku 2008, kiedy miały miejsce ostatnie wzajemne wizyty oficjalnych władz samorządowych. (lew/bsc)























![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







