Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koncerty i wystawy. Sprawdź propozycje na „Weekend seniora z kulturą”

„Weekend seniora z kulturą” – akcja pod takim hasłem odbędzie się w pierwszą sobotę i niedzielę października, czyli już dziś i jutro.

Osoby powyżej 60. roku życia będą mogły bezpłatnie odwiedzać m.in. muzea. Sebastian Mierzyński z Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zapewnia, że warto wybrać się do olsztyńskiego zamku, gdzie na zwiedzających czekają nowe, ciekawe wystawy.

„W damskiej gotowalni”, czyli takie cofnięcie się w okres przełomu XIX i XX wieku do pokoju, w którym panie przygotowywały się do wyjścia do gości czy na przyjęcie. Zapraszamy też na wystawę tkanin warmińskich, do odwiedzenia galerii rodu Dohnów oraz do wnętrz – od baroku do secesji.

00:00 / 00:00

Na gości czeka także Muzeum Mazurskie w Szczytnie, gdzie można będzie obejrzeć m.in. stałe ekspozycje.

Historia Szczytna i okolic od pradziejów do współczesności na którą składają się trzy ekspozycje przedstawiające pradzieje, okres średniowiecza oraz czasy nowożytne. Polecamy też wystawę prezentującą kulturę materialną Mazurów.

– zachęca kierownik placówki Klaudiusz Woźniak.

00:00 / 00:00

W Olsztynie, w Domu Gazety Olsztyńskiej, będzie można wybrać się w sentymentalną podróż w czasie

– zapowiada kierowniczka placówki Danuta Syrwid.

00:00 / 00:00

Seniorzy będą mogli zobaczyć m.in. interesująca wystawę „(Nie)mała propaganda PRL” na której prezentujemy niezwykle bogatą kolekcje etykiet zapałczanych.

Dominik Tarnowski, kierownik Muzeum w Mrągowie, zapewnia, że warto zapoznać się z ofertą jego placówki.

00:00 / 00:00

W Muzeum Przyrody w Olsztynie, oprócz stałej ekspozycji, można oglądać nową, czasową wystawę – zachęca dyrektor placówki Marian Szymkiewicz.

Jest to wystawa fotograficzna Krzysztofa Szerejki z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN poświęcona zwierzętom Puszczy Piskiej.

00:00 / 00:00

Sporo ciekawego dzieje się w Lidzbarku Warmińskim – zachęca seniorów do wizyty dyrektorka Muzeum Warmińskiego Małgorzata Jackiewicz-Garniec.

Mamy kilkanaście wystaw – od archeologii poprzez sztukę gotycką, rzemiosło artystyczne po malarstwo.

00:00 / 00:00

>>> Lista warmińsko-mazurskich instytucji uczestniczących w akcji – SPRAWDŹ

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum, kultura, wystawa
Pamiętacie znakomitą komedię „Teściowie”? Będzie kontynuacja. Są pierwsze zdjęcia!

Zakończyły się zdjęcia do filmu „Teściowie 2” w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej. Komiczno-ironicznej opowieści o tym, jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w...

Zamknij
RadioOlsztynTV