Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koncert Stanisławy Celińskiej zakończył 23. Festiwal Sztuki Słowa w Elblągu

Fot. Facebook Centrum Spotkań Europejskich Światowid

W Elblągu zakończył się 23. Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” . Na scenie Centrum Spotkań Europejskich Światowid zaprezentowało się 39 uczestników z całej Polski.

Natalia Braciszewska-Kijak z Gniezna, występująca w kategorii piosenki poetyckiej, mimo pierwszego startu w tym festiwalu, przyznała, że atmosfera była wspaniała. Z kolei jurorka Festiwalu Monika Kowalczyk-Kogut podkreślała, że w większości uczestnicy byli świetnie przygotowani i prezentowali utwory mówiące o ich życiu.

Festiwal zakończyła uroczysta gala, którą otworzył marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin. W kategorii „recytacja” I nagrodę zdobyła Ewa Kielar z Gdyni, a w kategorii piosenki poetyckiej Ola Kwiatkowska z Bydgoszczy. Natomiast „Grand Prix” Festiwalu jury przyznało recytatorowi Kacprowi Sulowskiemu z Warszawy.

Galę uświetnił koncert Stanisławy Celińskiej. Festiwal patronatem medialnym objęło Radio Olsztyn.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Dwie artystki i „Dwa Światy” – prace autorstwa Tatyany Popovichenko i Ewy Pisarskiej do obejrzenia w CSE Światowid

„Dwa Światy” to tytuł wystawy Tatyany Popovichenko i Ewy Pisarskiej. Ekspozycje w dalszym ciągu można oglądać w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Dwie artystki zapisują...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV