Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koncert muzyki chóralnej oraz „Listy Wiery Gran”

Olsztyński Chór Kameralny „Collegium Musicum”

W Bazylice konkatedralnej św. Jakuba odbędzie się koncert muzyki chóralnej w 550. rocznicę przyłączenia Warmii do Polski, a w kamienicy Naujacka usłyszymy „Listy Wiery Gran ” w olsztyńskiej Kamienicy Naujacka.

„Listy Wiery Gran ” w olsztyńskiej Kamienicy Naujacka – to hasło koncertu, który odbędzie się w olsztyńskiej Kamienicy Naujacka. Będzie można usłyszeć najpopularniejsze utwory z repertuaru Wiery Gran – piosenkarki, aktorki kabaretowej i filmowej. Marta Andrzejczyk zaśpiewa m.in. „Serce matki”, „Nie kochać w taką noc to grzech” czy „Tango Notturno”. Towarzyszyć jej będą pianista Piotr Banaszek i gitarzysta Marcin Stanczewski. Początek koncertu o 17:00.

Z kolei wieczorem, o 20.00 w Bazylice konkatedralnej św.Jakuba odbędzie się koncert muzyki chóralnej w 550. rocznicę przyłączenia Warmii do Polski. Olsztyński Chór Kameralny „Collegium Musicum”, Chór Dziewczęcy „Cantabile”, Olsztyński Chór „Collegium Baccalarum” oraz orkiestra Olsztyńskiego Towarzystwa Muzycznego „Sinfonia Varmiensis” wykonają utwory polskich kompozytorów i Mozarta. Początek o 20:00.Wstęp wolny.

 

(Karp/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Morsy z całej Polski rozpoczęły sezon w Starych Jabłonkach

Przy muzyce i w kolorowych strojach - morsy na Mazurach zainaugurowały sezon. Już po raz 15. ogólnopolska inauguracja odbyła się na plaży w Starych Jabłonkach. Na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV