Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Morsy z całej Polski rozpoczęły sezon w Starych Jabłonkach

Morsy w Starych Jabłonkach, fot. A. Piedziewicz

Przy muzyce i w kolorowych strojach – morsy na Mazurach zainaugurowały sezon. Już po raz 15. ogólnopolska inauguracja odbyła się na plaży w Starych Jabłonkach.

Na miejscu były osoby morsujące od lat – ale też ci, dla których to pierwszy sezon. To mój pierwszy rok i bardzo mi się podoba – mówi pan Leszek, który przyjechał razem z żoną. Ona też dopiero w tym roku zaczęła morsować. Trochę pod wpływem męża, ale przede wszystkim dla zdrowia. Poza tym naczytała się też, że zimna woda jest dobra na cellulit – śmieje się pani Małgorzata. W kąpieli wzięły udział nawet dzieci. Mam 6 lat, wchodziłam już do takiej zimnej wody i jest bardzo fajnie – mówi Nadia, która morsuje razem ze swoją mamą.

Do wody o temperaturze nieco ponad 3 stopnie – weszły morsy nie tylko z Warmii i Mazur. Przyjechałem z Łeby. Tam mam objeżdżone wiele miejsc, dlatego postanowiłem przyjechać tu, bo jeszcze tu nigdy nie byłem. Trzeba jeździć, poznawać inne morsy – mówi pan Ireneusz, który do wody wszedł w stroju żaby. Wraz z nim przyjechała pani Lena z Ukrainy, która na co dzień jest nurkiem. To moje trzecie wejście do zimnej wody. Jest bardzo dobrze – zapewnia.

Inauguracja sezonu w Starych Jabłonkach odbyła się na plaży Hotelu Anders. Ja sam wprawdzie nie morsuję, ale taka impreza to jest bardzo dobre rozpoczęcie zimy. T o są fantastyczni, pozytywnie nastawieni ludzie – mówi Daniel Błaszkiewicz, dyrektor hotelu Anders w Starych Jabłonkach.

Morsy w Starych Jabłonkach, fot. A. Piedziewicz

Morsy w Starych Jabłonkach, fot. A. Piedziewicz

Morsy w Starych Jabłonkach, fot. A. Piedziewicz

Morsy w Starych Jabłonkach, fot. A. Piedziewicz

(apiedz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Namalują mural z podobizną bohatera-sąsiada, żołnierza AK

Grupa społeczników ze Szczytna chce stworzyć mural z podobizną zmarłego kilka lat temu Józefa Rogali, który brał udział w kampanii wrześniowej, a potem działał w AK,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV