Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny tragiczny weekend wakacji. Służby apelują o rozwagę podczas odpoczynku

Fot. Fotolia

Trzy osoby zginęły wczoraj na drogach i w wodach województwa warmińsko-mazurskiego.

Młoda kobieta zginęła w wypadku w Jonkowie pod Olsztynem. Jak poinformował starszy sierżant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji, Volkswagen Luppo, którym kierowała 29-latka, na prostym odcinku, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kobieta zginęła na miejscu.

5 osób zostało rannych w wypadku na drodze krajowej S7 między Olsztynkiem a Nidzicą. W Witramowie jedno z aut dachowało i wpadło do rowu. Policjanci wyjaśniają okoliczności obu tych wypadków.

Z kolei w wodach Warmii i Mazur utonęły dwie osoby. Z rzeki Pasłęki w Braniewie wydobyto ciało osoby, która była poszukiwana od piątku. Strażacy nie podali szczegółów sprawy.

Nieznane są również okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało zauważyły przypadkowe osoby w porcie w Wilkasach nad jeziorem Niegocin. Dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poinformował, że żeglarze wydobyli unoszące się w wodzie ciało na brzeg i rozpoczęli reanimację, którą potem prowadzili ratownicy karetki wodnej. Nie wiadomo czy ta osoba pływała na łodzi, czy też nurkowała. Okoliczności utonięcia tego człowieka nie są znane – powiedział dyżurny MOPR-u w Giżycku.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że od początku lipca w całym kraju odnotowano 3 utonięcia. W czerwcu utonęło w Polsce 70 osób.

Ratownicy przypominają żeby pływać tylko w wyznaczonych do tego miejscach i nigdy nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Podczas upałów nie powinno się także wbiegać rozgrzanym do wody, bo grozi to szokiem termicznym. Zawsze trzeba stosować się do poleceń ratownika czuwającego nad bezpieczeństwem pływających.

Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, śmierć, wypadek, kierowca, jezioro, ratownicy, samochód, utonięcie, jeziora, ratownik
W sobotę służby wydobyły z wody dwa ciała. Okoliczności śmierci obu osób są nieznane

Ciała dwóch osób wydobyły w sobotę z wody służby ratownicze w woj. warmińsko-mazurskim. W Pasłęce w Braniewie odnaleziono zwłoki osoby, która od piątku była poszukiwana. Natomiast...

Zamknij
RadioOlsztynTV