Kolejny medal Agaty Barwińskiej w międzynarodowych regatach

Agata Barwińska zdobyła brązowy medal w silnie obsadzonych regatach Portugal Grand Prix będących generalnym sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w żeglarskiej, olimpijskiej klasie ILCA 6.

To miłe zaskoczenie, ponieważ zawodniczka MOS-u Iława tuż przed wylotem do Portugalii skończyła 16-dniowe szkolenie w Wojskach Obrony Terytorialnej. Oby podobnie było w czasie imprezy docelowej – mówi Agata Barwińska.

Bardzo się cieszę z tego podium, bo były to bardzo wymagające regaty – dużo wiatru, duża fala i bardzo mocne rywalki, z którymi niedługo będę rywalizować w mistrzostwach Europy. Najbardziej cieszy stabilna, równa forma we wszystkich wyścigach, na dodatek w warunkach, które nie są moimi ulubionymi. Był to zatem dobry test i przetarcie przed europejskim czempionatem i mam też nadzieję, że dobry prognostyk. mistrzostwa Europy już w marcu w Andorze.

00:00 / 00:00

W Portugalii rywalizowali też żeglarze w olimpijskiej klasie ILCA 7. Największy sukces odniósł Michał Krasodomski (AZS AWFiS Gdańsk), który wywalczył srebrny medal w kategorii wiekowej U-21, a klasyfikacji ogólnej był na miejscu 19. W olimpijskiej klasie 49er na miejscu 10 zakończyła rywalizację załoga Tytus Butowski i Łukasz Machowski (AZS AWFiS Gdańsk/MKS Dwójka Warszawa), a dwie pozycje niżej sklasyfikowana została załoga Adam Głogowski i Maciej Krusiec (Nauticus YC Olsztyn).

Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną w dniach 12-17 marca.

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w medal
Niepełnosprawni żeglarze z Olsztyna mistrzami świata

Sukces olsztyńskiego żeglarstwa. Polacy wywalczyli w Hiroszimie trzy medale, w tym dwa złote, podczas mistrzostw świata żeglarzy z niepełnosprawnościami. Mistrzami świata w klasie Hansa 303 single...