DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro

Kolejny mecz bez przełamania. Beniaminek PlusLigi lepszy od Indykpolu AZS-u

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn przegrali przed własną publicznością 1:3 (32:34, 23:25, 25:23, 17:25) ze Ślepskiem Malow Suwałki w rozgrywkach PlusLigi. To dziesiąta z rzędu ligowa porażka Akademików.

Już premierowa partia podniosła temperaturę w hali Urania. Wyrównany i emocjonujący set zakończył się zwycięstwem gości 34:32. Akademicy od początku drugiej partii zabrali się do odrabiania strat i to oni prowadzili przez większą cześć seta. W końcówce jednak roztrwonili przewagę trzech punktów (22:19) i ostatecznie to beniaminek z Suwałk zwyciężył 25:23, wychodząc na prowadzenie 2:0.

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, tak i w trzecim secie to podopieczni Daniele Castellaniego wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Co z tego, skoro Ślepsk momentalnie odrobił straty, a następnie wyszedł na prowadzenie. Gospodarze jednak otrząsnęli się z chwilowej niemocy, doganiając przeciwnika. Na zagrywce brylował Jan Hadrava, który powrócił na parkiet po dwumiesięcznej kontuzji. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali olsztynianie i wygrali trzeciego seta 25:23. W czwartej, i jak się okazało ostatniej, partii to suwałczanie od początku dyktowali warunki, wyraźnie wygrywając seta 25:17, a cały mecz 3:1.

– Musimy znaleźć wspólną drogę do wygrywania – przyznał po meczu atakujący AZS-u, Jan Hadrava.

00:00 / 00:00

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano środkowego gości, Cezarego Sapińskiego, który wygranej swojego zespołu upatruje przede wszystkim w… szczęściu.

Następny mecz Indykpol AZS Olsztyn rozegra 21 lutego. Akademicy na wyjeździe zmierzą się z Cuprum Lubin.

Autor: K. Piasecka/A. Dybcio
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn
Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn wrócili z Warszawy bez punktów

W spotkaniu rozgrywanym awansem 24. kolejki PlusLigi, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli na wyjeździe ekipie VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 1:3. Statuetkę MVP przyznano Arturowi Udrysowi. Trener...