Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn wrócili z Warszawy bez punktów

Fot. PlusLiga

W spotkaniu rozgrywanym awansem 24. kolejki PlusLigi, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli na wyjeździe ekipie VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 1:3. Statuetkę MVP przyznano Arturowi Udrysowi.

Trener Daniel Castellani do gry w wyjściowym składzie desygnował taką samą siódemkę graczy, jak w ostatnim ligowym spotkaniu z Treflem Gdańsk. Konfrontacje w Warszawie zaczęli więc: Woicki, Poręba, Seyed, Andringa, Mika, Żaliński i Żurek (libero). Wotek Żaliński tego dnia pełnił rolę atakującego akademików.

Pierwsza partia rozpoczęła się pod dyktando gospodarzy. Dość szybko wypracowali sobie oni kilkupunktową przewagę. Bardzo istotnym elementem pokazała się gra w bloku – 6:2 na korzyść ekipy z Warszawy. W rezultacie miejscowi wygrali pewnie pierwszą odsłonę 25:21. Początek drugiego seta był bardziej wyrównany. Obie ekipy walczyły punkt za punkt, lecz w kolejnych akcjach, ponownie górą byli zawodnicy prowadzeni przez Andrea Anastasiego. Siatkarze z Warszawy spisywali się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła lepiej od swoich rywali. Choć akademicy próbowali odrabiać starty, to ataki Wojtka Żalińskiego czy Robberta Andringi, okazały się niewystarczające do zmiany wyniku – ta partia zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 25:17.

W trzecim secie niedzielnej konfrontacji, role na parkiecie diametralnie się odwróciły. Teraz to akademicy z Kortowa zaczęli przeważać i zdobywać punkty seriami. Po kolejnej udanej kontrze, Indykpol AZS prowadził 8:5. W kolejnej akcji, ekipa z Warszawy straciła swojego podstawowego zawodnika – w wyniku feralnego zderzenia Bartosza Kwolka z drugim arbitrem spotkania, siatkarz stołecznych, który po upadku trzymał się za kostkę, musiał opuścić boisko. Gospodarze nie byli w stanie powrócić do swojej dobrej gry, a bardzo dobrze prezentowali natomiast zawodnicy ze stolicy Warmii i Mazur, którzy wygrali 25:18.

Dobra gra akademików nie miała jednak przełożenia na czwartą partię spotkania. W niej od początku ponownie zaczęli prowadzić warszawianie, którzy zbudowali sobie trzy „oczka” przewagi. Choć olsztynianie próbowali odrabiać straty, to ten set również zakończył się zwycięstwem VERVY Warszawa ORLEN Paliwa 25:18, jak i całe spotkanie 3:1. Najskuteczniejszym w drużynie z Olsztyna był Wojciech Żaliński – zdobył 18 punktów.

Posłuchajmy, co po meczu powiedział kapitan Akademików – Paweł Woicki.

00:00 / 00:00

Środkowy Vervy – Piotr Nowakowski przyznał, że olsztynianie zaskoczyli jego drużynę. Zwłaszcza w wygranej partii.

00:00 / 00:00

W kolejnym meczu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się przed własną publicznością z Ślepsk Malow Suwałki. Początek piątkowego spotkania o godz. 20:30, a bilety dostępne na indykpolazs.pl/bilety.

VERVA Warszawa Orlen Paliwa: Antoine Brizard, Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski, Kevin Tillie, Artur Udrys, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) – Igor Grobelny, Dominik Jaglarski, Jan Kopyść (libero), Jakub Kowalczyk, Michał Kozłowski, Jan Król

Indykpol AZS Olsztyn: Robbert Andringa, Mateusz Mika, Seyed Mohammad Mousavi, Mateusz Poręba, Paweł Woicki, Wojciech Żaliński – Michał Żurek (libero) – Tomasz Kowalski.

W trzecim secie kontuzji kostki doznał Bartosz Kwolek.

 

Autor: Indykpol AZS/M. Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, siatkówka
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn walczą z liderem rozgrywek PlusLigi – Vervą Orlen Paliwa. Słuchaj relacji w Radiu Olsztyn

Czas na przełamanie? Nie będzie to łatwe zadanie. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w Warszawie zmierzą się z liderem PlusLigi - Vervą Orlen  Paliwa. Ekipa Andrei Anastasiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV