Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Kolejny koncert organowy we Fromborku już w sobotę

Fot. A. Pastuszka

W  sobotę  w ramach 54. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej we Fromborku wystąpi Hanna Dys – organistka i Szymon Zawodny – saksofonista. Koncert w bazylice archikatedralnej  rozpocznie się o godz. 19.30.

Artyści związani są zawodowo z Akademią Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku.

W programie koncertu:

1. Johann Sebastian Bach – Preludium i fuga a-moll BWV 543
2. Gabriel Faure – Pavana (w aranżacji na saksofon i organy)
3. Feliks Mendelssohn-Bartholdy – 3 i 4 cz. IV Sonaty B-dur op.65
4. Nils Lindberg – Visa Efter Torn Erik
5. Hugo Distler – Orgelsonate op.18/II
6. Hans Andre Stamm – Under the Starry Sky
7. Denis Bedard – Sonata na saksofon i organy

Hanna Dys

Hanna Dys – organistka, absolwentka, a także profesor gdańskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Instrumentalnym. Jest pedagogiem w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. w Gdańsku. Jej uczniowie i studenci są laureatami konkursów organowych. Regularnie prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce i za granicą m.in. w Rosji, na Litwie, we Włoszech. Jest jurorem konkursów organowych, a także konsultantem Centrum Edukacji Artystycznej. W swoim dorobku posiada liczne nagrania solowe oraz kameralne.

Szymon Zawodny

Szymon Zawodny – saksofonista, członek kwartetu saksofonowego The Whoop Group. Pedagog w klasie saksofonu w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.  Artysta jest laureatem wielu konkursów muzycznych. W 2018 roku został nominowany do prestiżowej nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii „Odkrycie roku” za debiutancki album „Crimes” zespołu The Whoop Group.Jest także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010, 2011) i programu „Młoda Polska” (2012).

 

Redakcja: M. Rutynowski za inf. prasowa

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Frombork, katedra, koncert
Jubileusz muzeum wybitnego kompozytora

Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie obchodzi jubileusz 60-lecia. Jest to muzeum stojące w miejscu dawnego domu rodzinnego wybitnego kompozytora i działające w ramach barczewskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV