Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Kolejni nietrzeźwi mieszkańcy Warmii i Mazur uratowani przed zamarznięciem

Na Warmii i Mazurach uratowano przed wychłodzeniem kilka nietrzeźwych osób. Na chodniku na ulicy Wyszyńskiego w Lidzbarku Warmińskim leżał 44-latek, który nie mógł wstać o własnych siłach.

Mężczyzna wytrzeźwiał w policyjnej celi. Potem przewieziono go do domu. Podobnie było w Szczytnie i Rozogach. Na numer alarmowy zadzwonili zaniepokojeni mieszkańcy, którzy widzieli pijanych do nieprzytomności mężczyzn.

– Każdy taki przypadek należy zgłaszać pod numer 112 – przypomina Jakub Sawicki z elbląskiej policji.

Dziś kolejny mroźny dzień. Termometry pokazują od -9 do -12 stopni. W nocy, lokalnie, temperatura może spaść do -20 stopni. W miniony weekend w powiecie bartoszyckim zamarzły dwie osoby. Od listopada ubiegłego roku z powodu wychłodzenia w regionie zmarło 8 osób.

W województwie warmińsko-mazurskim działa bezpłatna infolinia dla bezdomnych i tych, którzy chcą im pomóc. Dzwoniąc pod numer 800 165 320 można uzyskać informacje o miejscach noclegowych, jadłodajniach oraz innych formach i punktach pomocy np. medycznej, finansowej czy prawnej. Z telefonu mogą korzystać nie tylko bezdomni i potrzebujący, ale wszyscy, którym los innych nie jest obojętny. Bezpłatny numer będzie działał do końca marca.

Fot. KWP w Olsztynie

 

Redakcja: BSChromy za K.Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pijany, zima, mróz
Silne mrozy zaskoczyły ptaki, które już w styczniu zaczęły wracać na Warmię i Mazury

Żurawie a nawet bociany były widziane, gdy tylko zrobiło się nieco cieplej. Czy poradzą sobie przy panujących teraz mrozach? Zdaniem dr Ewy Rumińskiej, która prowadzi Ośrodek...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV