Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejni kurierzy przewożący nielegalnych imigrantów w rękach policjantów z Olsztyna

Straż graniczna na granicy z Białorusią

Sześcioro kurierów przewożących nielegalnych imigrantów zatrzymała podlaska policja przy współpracy z funkcjonariuszami z Olsztyna.

Policjanci ze stolicy Warmii i Mazur zatrzymali 3 osoby. W Narewce małżeństwo z Niemiec przewoziło dwóch obywateli Kurdystanu, nielegalnie przebywających w Polsce, natomiast w Hajnówce Irakijczyk wiózł sześcioro swoich rodaków.

47 funkcjonariuszy z województwa warmińsko-mazurskiego pełni służbę na Podlasiu. Policjanci na terenie całego kraju aktywnie współpracują z pozostałymi służbami, bo powstrzymać przestępców trudniących się przemytem ludzi. Weryfikują każdą informację, która do nich wpływa, dlatego apelujemy o współpracę. Każdy, kto zauważy osoby mogące mieć związek z nielegalnym przemytem ludzi do Polski powinien pilnie poinformować o tym policję lub straż graniczną.

– informuje aspirant Tomasz Markowski, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Według danych podlaskiej policji, od początku kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią, zatrzymano ponad 170 kurierów zapewniających transport w głąb kraju osobom, które nielegalnie przekroczyły granicę. Przewoziły one w sumie ponad 700 osób.

Fot. 16 PDZ

Autor: P. Świniarski za PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, granica, Polska, policjanci, straż graniczna, Podlasie, Białoruś, imigranci
Handlowali sterydami, testosteronami i suplementami. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zarekwirowali lekarstwa i nielegalne suplementy warte prawie 2,5 mln złotych. Wśród nich były sterydy, testosterony, leki na przyrost tkanki...

Zamknij
RadioOlsztynTV