Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne zmiany w elbląskiej komunikacji miejskiej. Bilet przesiadkowy według nowych zasad

Fot. Ł. Węglewski

Od dziś bilet przesiadkowy w Elblągu będzie ważny dłużej, bo 60 minut. Umożliwi to pasażerom komunikacji miejskiej swobodną podróż nawet kilkoma liniami.

To pierwsza zmiana wprowadzona przez Zarząd Komunikacji Miejskiej do nowego systemu, obowiązującego w mieście od 1 stycznia. Zmiana i skrócenie linii powoduje konieczność przesiadania się z jednego autobusu do drugiego, czy do tramwaju. Można to zrobić opłacając taką podróż tylko raz.

– Dotyczy to jednego rodzaju biletów, tych papierowych – tłumaczy Michał Górecki z ZKM.

Jednorazowe te najdroższe bilety są najbardziej popularne wśród mieszkańców Elbląga. Stąd decyzja, żeby był ważny przez godzinę i umożliwił pasażerom korzystanie z tych połączeń. Mieszkańcy mogą także korzystać z biletów okresowych, aplikacji w smartfonach czy z Elbląskiej Karty Miejskiej.

Jak informuje ZKM, wszystkie wnioski mieszkańców, które dotyczą nowej organizacji systemu komunikacji miejskiej, są sprawdzane. Jeżeli uwagi okażą się zasadne, będą wprowadzane korekty do obowiązujących teraz rozkładów jazdy czy przebiegów linii.

 Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M.Stankieicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, tramwaj, autobus, bilet, komunikacja miejska
Zima w natarciu. Kierowcy i piesi uwaga – jest ślisko!

W regionie coraz trudniejsze warunki jazdy. Od kilku godzin w wielu miejscach pada śnieg. Synoptycy ostrzegają przed oblodzeniem dróg i chodników. Możliwe są też zawieje i...

Zamknij
RadioOlsztynTV