Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne zmiany na skrzyżowaniach w Olsztynie. Sygnalizatory kierunkowe zmieniane są na ogólne

Fot. Łukasz Węglewski

Rozpoczyna się drugi etap ważnych zmian na olsztyńskich skrzyżowaniach. Kierowcy muszą być ostrożni, bo kolejne krzyżówki staną się kolizyjne – czyli zanim skręcimy w lewo, mimo że mamy zielone światło, musimy się upewnić, czy nikt nie nadjeżdża z naprzeciwka.

Jak będą wprowadzane zmiany – o tym Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie:

Podobnie jak w poprzednich przypadkach, w każdy weekend będą zmiany wprowadzone na dwóch skrzyżowaniach. Po trzech tygodniach te prace powinny się zakończyć. Staramy się zamienić sygnalizatory kierunkowe na ogólne, czyli wprowadzać tzw. kolizyjność.

00:00 / 00:00

Na pierwszy ogień idzie już dziś skrzyżowanie ulic Wilczyńskiego – Kanta – Boenigka. Tam pojawią się strzałki warunkowe. Poważniejsze zmiany jutro przejdzie krzyżówka 5. Wileńskiej Brygady AK z Metalową. Tam przejazd będzie już kolizyjny. Kolejne skrzyżowania przejdą zmiany za tydzień. Będą to skrzyżowania Dworcowa – Kołobrzeska i Żołnierska – Obiegowa.

W zeszłym roku podobne zmiany przeszło 13 skrzyżowań, w tym roku w pierwszym etapie dołączyło kolejnych 11. W sumie reorganizacja ruchu będzie na 30 skrzyżowaniach Olsztyna.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, samochód, kierowcy, skrzyżowanie, Paweł Pliszka
Silny wiatr połamał drzewa. Kilka dróg w regionie było zablokowanych

Strażacy usuwają ostatnie szkody jakie wyrządziły w regionie dzisiejsze  nawałnice. Pracują jeszcze przy złamanym drzewie na cmentarzu w Kochanówce pod Lidzbarkiem. W sumie do podobnych interwencji...

Zamknij
RadioOlsztynTV