Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne jednostki wchodzą w spór zbiorowy. „Ciągle słyszymy: na was nie ma pieniędzy”

Konferencja protestujących pracowników ratusza. Fot. M. Kwiatkowska

Kolejne jednostki podlegające olsztyńskiemu ratuszowi dołączyły do sporu zbiorowego z prezydentem miasta. Protest poparła także wojewódzka rada OPZZ w Olsztynie. Wcześniej protestujących poparł zarząd regionu NSZZ Solidarność.

W spór zbiorowy z prezydentem Olsztyna weszły także związki zawodowe: pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Zespołu Żłobków Miejskich oraz związkowcy z Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. Wcześniej zrobili to związkowcy z ratusza. Powodem wszystkich sporów zbiorowych jest brak podwyżek płac.

Związkowcy domagają się podwyżek. Zarzucają też Piotrowi Grzymowiczowi wieloletnią złą politykę płacową

Na przestrzeni ostatnich lat ciągle słyszymy „na was nie ma pieniędzy”, bo budżet jest w opłakanym stanie, najpierw trzeba realizować wydatki stałe, spłacać kredyty na wkład na inwestycje miejskie. Dlaczego pan prezydent zawsze odsuwa temat podwyżek pracowników na sam koniec

– mówił podczas konferencji prasowej Krzysztof Tomasik, przewodniczący międzyzakładowego związku zawodowego pracowników MOPS i zespołu żłobków miejskich w Olsztynie

00:00 / 00:00

Poproszony o komentarz prezydent Olsztyna wyjaśnił, że rozmowy trwają. Piotr Grzymowicz dodał, że pracownicy mają otrzymać 300 złotych podwyżki na etat, a kolejne decyzje zapadną wiosną podczas kolejnej sesji budżetowej.

Najbliższa sesja budżetowa przewidziana jest w kwietniu. Wtedy będę mógł powiedzieć więcej na ten temat. Rozmowy są prowadzone, natomiast prezydent może realizować swoje zadania i obowiązki zgodnie z ustawą o finansach publicznych.

00:00 / 00:00

Ratuszowi związkowcy podkreślają, że ich pensje od lat nie rosną, natomiast podczas ostatniej sesji radni miasta przegłosowali projekt znacznych podwyżek diet radnych i uposażenia prezydenta.

>>> Czytaj także: Mało zarabiają, więc weszli w spory zbiorowe z władzami Olsztyna i Elbląga

>>> Czytaj także: Bez przełomu w negocjacjach. Pracownicy weszli w spór zbiorowy z ratuszem

Fot. P. Getka

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, protest, związkowcy, ratusz, związki zawodowe, podwyżki
Nowoczesny sprzęt trafi do braniewskich szkół. Pieniądze przekazało ministerstwo

Braniewo otrzymało pół miliona złotych w ramach inicjatywy „Laboratoria Przyszłości” realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zadaniem akcji jest wsparcie szkół poprzez sfinansowanie zakupu nowoczesnego sprzętu...

Zamknij
RadioOlsztynTV