Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna pęknięta szyna tramwajowa w Olsztynie

Tym razem szyna pękła na wysokości Alei Sikorskiego. Na trasie tramwajowej numer 1 i 2 wprowadzono komunikację zastępczą.

Pękające szyny tramwajowe to w stolicy Warmii i Mazur bardzo częste zjawisko. Ostatni raz tramwaje były unieruchomione na ulicy Płoskiego dwa dni temu w poniedziałek 13 lutego. Na początku stycznia szyna tramwajowa pękła na linii nr 3, która prowadzi z dworca do Kortowa. Awaria miała miejsce tuż przed końcowym przystankiem przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, na odcinku gdzie jest tylko jeden tor.

O ile podczas siarczystych mrozów pękanie szyn można uznać za zjawisko normalne, o tyle w ciepłe dni jest to dziwne. Okazuje się, że z podobnymi kłopotami boryka się Gdańsk. Tam, podobnie jak w Olsztynie, nowe torowisko kładziono podczas upałów. Po roku szyny zaczęły się wyginać i pękać – przyznała Katarzyna Kaczmarek z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

 

(msw/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, awaria, pęknięcie, szyna
Po raz kolejny tej zimy w Olsztynie pękła szyna tramwajowa

Do szczelinowego pęknięcia szyny doszło dziś (13.02.) nad ranem, u zbiegu ulic Obiegowej, Pstrowskiego i Sikorskiego. Jak informuje Cezary Stankiewicz, rzecznik MPK jest to niewielkie uszkodzenie...

Zamknij
RadioOlsztynTV