Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna osoba z regionu zakażona koronawirusem. Łącznie w Polsce potwierdzono 1389 przypadków

Po tym jak Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek wieczorem o kolejnych 49 potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi przypadkach zakażenia koronawirusem, ogólny bilans wzrósł do 1389.

Resort przekazał, że nowe przypadki dotyczą:
– 27 osób z woj. mazowieckiego,
– 6 z woj. zachodniopomorskiego,
– 4 z woj. wielkopolskiego,
– 4 z woj. świętokrzyskiego,
– 4 osób z woj. dolnośląskiego,
– 3 osób z woj. podkarpackiego,
– jednej z woj. opolskiego.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd 1389, z których 16 zmarło.

Resort zdrowia poinformował późnym popołudniem, że jedna z osób zakażonych pochodzi z województwa warmińsko-mazurskiego.

To 44. przypadek zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach.

Obecnie zdiagnozowany pacjent to kobieta w średnim wieku z powiatu ostródzkiego, która wróciła z Anglii. Jej stan określa się jako dobry; została hospitalizowana

– podał rzecznik wojewody Krzysztof Guzek.

00:00 / 00:00

To piąta osoba z koronawirusem, o której w piątek poinformował urząd wojewódzki. Wcześniej podano, że chorzy to chłopiec z powiatu braniewskiego, starsza kobieta z powiatu kętrzyńskiego oraz kobieta i mężczyzna w średnim wieku z powiatu nowomiejskiego.

W sumie wśród 44 zakażonych osób – najwięcej, bo 13 jest z Elbląga. 7 pochodzi z Olsztyna, po 5 z powiatów: olsztyńskiego i nowomiejskiego, 4 osoby są z powiatu braniewskiego. Po dwie osoby zakażone są z powiatów: elbląskiego, oleckiego i ostródzkiego. Po jednej z giżyckiego, kętrzyńskiego, piskiego i szczycieńskiego.

Według najnowszych danych Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego 50 osób jest hospitalizowanych. W kwarantannie zaś przebywa w sumie 5050 osób. W piątek w województwie warmińsko-mazurskim wykonano 2085 testów na obecność koronawirusa.

 

Źródło: PAP/P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio/A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w region, ministerstwo zdrowia, pilne, koronawirus
Nie będzie referendum w Olsztynie. Wniosek został odrzucony

"Inicjatorzy nie docenili mądrości mieszkańców" - tak prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz komentował fakt odrzucenia wniosku o referendum w sprawie jego odwołania. Wczoraj komisarz wyborczy odrzucił wniosek...

Zamknij
RadioOlsztynTV