Kłusownik strzelał do policjanta
Niedaleko Gołdapi kłusownik strzelił do policjanta. Później zaatakował go nożem.
Do zdarzenia doszło na terenie obwodu łowieckiego w Białych Jeziorkach. Funkcjonariusz – z zamiłowania myśliwy – podczas polowania dostrzegł w świetle latarki dwie postacie z bronią. Niespodziewanie, w kierunku policjanta padł strzał.
Funkcjonariusz domyślił się, że ma do czynienia z kłusownikami. Ci zaczęli uciekać. Pobiegł za jednym z nich i zatrzymał go. W chwili obezwładniania kłusownik próbował jeszcze atakować nożem. Policjant powiadomił o wszystkim oficera dyżurnego i wezwał pomoc. Napastnik trafił do policyjnego aresztu.
Za kłusownictwo, nielegalne posiadanie broni i narażenie życia i zdrowia policjanta na niebezpieczeństwo Janowi M. grozi nawet do 8 lat więzienia. Na razie nie wiadomo, kim był drugi kłusownik. (lewin/bsc)



















![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)





