DZIŚ: 15 °C pogoda dziś

Klęska polskich skoczków w Zakopanem

Dawid Kubacki. Fot. archiwum Radia Olsztyn

Po wczorajszym trzecim miejscu w konkursie drużynowym, apetyty polskich kibiców skoków narciarskich był mocno rozbudzone. Niestety dzisiejszy konkurs indywidualny zakończył się katastrofą. Najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki – zajął dopiero 12. miejsce. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft.

Drugi był Norweg Robert Johansson, a trzeci Japończyk Yukiya Sato. Lider Pucharu Świata – Japończyk Ryoyu Kobayashi – zajął siódme miejsce.

Awansu do serii finałowej nie wywalczył Kamil Stoch zajmując 36. miejsce, który nie był zbyt rozmowny podczas spotkania z dziennikarzami.

-Już po wyjściu z progu nie było dobrze i później musiałem z tym walczyć. Nie potrafiłem zrobić nic więcej – powiedział trzykrotny mistrz olimpijski. Kategorycznie zaprzeczył również, że na jego wynik mogły mieć wpływ warunki atmosferyczne.-Popełniam błędy, których nie potrafię teraz wyeliminować. To nie jest coś, co da się rozwiązać w jeden lub dwa dni – dodał skoczek z Zębu.

W poprzednim sezonie Stoch w Zakopanem zajął 38. miejsce. Później jednak zdobył złoty medal igrzysk w Pjongczangu, pięciokrotnie wygrywał zawody Pucharu Świata i sięgnął po drugą w karierze Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej.

Po raz drugi w kadencji trenera Stefana Horngachera, w konkursie Pucharu Świata w czołowej dziesiątce nie było żadnego Polaka. Po raz pierwszy miało to miejsce 13 stycznia 2018 w Bad Mitterndorf.

………………………..

Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem – konkurs indywidualny
1. Stefan Kraft (Austria) – 278, 3 pkt. (133,0 i 132,5 m.)
2. Robert Johansson (Norwegia) – 275,7 pkt. (131, 5 i 133,5 m.)
3. Yukiya Sato (Japonia) – 273,3 pkt. (133 i 131,5 m.)
………..
12. Dawid Kubacki – 261,0 pkt. (132,5 i 130 m.)
17. Stefan Hula – 257,9 pkt. (129 i 127,5 m.)
19. Piotr Żyła – 253,5 pkt. (123,5 i 128 m.)
22. Jakub Wolny – 249,4 pkt. (124,5 i 124,5 m.)
27. Paweł Wąsek – 238,5 pkt. (129 i 121 m.)
30. Maciej Kot – 231,1 pkt. (126 i 119 m.)
36. Kamil Stoch – 123,5 pkt. (122,5 m.)
45. Aleksander Zniszczoł –  113,5 pkt. (120,5 m.)
47. Klemens Murańska – 109,9 pkt. (117,5 m.)
48. Przemysław Kantyka – 104,9 pkt. (117 m.)

Klasyfikacja Pucharu Świata (po 17 z 37 konkursów)
1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) – 1128 pkt.

Więcej w skoki narciarskie
Polscy skoczkowie na podium w Zakopanem!

Polska - w składzie Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch i Dawid Kubacki - zajęła trzecie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w...