Aplikacja mobilna, Lidzbark Warm., Regiony
Kilkudziesięciu ochotników podjęło wojskowe wyzwanie w 9. Warmińskim Pułku Rozpoznawczym
Ministerstwo Obrony Narodowej otworzyło bramy koszar dla sympatyków wojska w związku z kampanią „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Dziś około 50 pań i panów zainteresowanych służbą w Wojsku Polskim poznało tajniki służby m.in. w 9. Warmińskim Pułku Rozpoznawczym w Lidzbarku Warmińskim.
Od dziś do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych można na własnej skórze poczuć jak wygląda codzienność w mundurze.
Podczas wizyty w Lidzbarku Warmińskim Kinga Grabowska rozmawiała z ochotnikami do służby w Wojsku Polskim oraz rzecznikiem prasowym zwiadowców – mjr. Grzegorzem Skalskim – posłuchaj
Z wojskowym wyzwaniem zmierzyło się wiele kobiet.
Jakich kandydatów poszukuje się do służby w lidzbarskim pułku? Odpowiada kapitan Paweł Pastuszka.
W trakcie szkolenia zainteresowani dowiadują się, co trzeba zrobić, aby wstąpić w szeregi Wojska Polskiego. W specjalnych punktach rekrutacyjnych można uzyskać informacje na temat oferty edukacyjnej m.in. wojskowych uczelni wyższych, czy najmłodszej placówki edukacyjnej, jaką jest Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie.
…………………………………
Kampania promocyjna MON ,,Zostań Żołnierzem Rzeczypsopolitej”
W te wakacje, Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych zapewniana jest niepowtarzalna możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień. Poznawanie żołnierskiego rzemiosła prowadzone jest w godz. 10-19. W tym czasie, w zależności od jednostki, można wziąć udział w zajęciach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, rywalizować w biegach zespołowych i ćwiczyć rzut granatem oraz naukę celowania i strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno–treningowych.
W dniu szkolenia każdy będzie mógł dowiedzieć się, co trzeba zrobić żeby wstąpić do wojska. W punktach rekrutacyjnych znajdują się informacje na temat oferty edukacyjnej m.in. wojskowych uczelni wyższych, czy najmłodszej placówki edukacyjnej, jaką jest Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie.
Szczegółowe warunki udziału w zajęciach zamieszczone są na stronie internetowej wojsko-polskie.pl oraz na stronach internetowych jednostek wojskowych biorących udział w projekcie.
………………………………
Lista jednostek wojskowych, w których można wziąć udział w 1-dniowym szkoleniu wojskowym
13 lipca
– 1 Brygada Pancerna w Warszawie
– 10 Brygada Logistyczna w Opolu
– Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie
– Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
– 9 Pułk Rozpoznawczy w Lidzbarku Warmińskim
20 lipca
– Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce
– 6 Brygada Powietrznodesantowa w Krakowie
– 25 Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim
27 lipca
– Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu
3 sierpnia
– 17 Brygada Zmechanizowana w Wędrzynie
10 sierpnia
– 21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
– 18 Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku
– Centrum Szkolenia Artylerii I Uzbrojenia w Toruniu
17 sierpnia
– 15 Brygada Zmechanizowana w Giżycku
24 sierpnia
– 7 Brygada Obrony Wybrzeża w Słupsku
– 1 Pułk Saperów w Brzegu
– 2 Pułk Rozpoznawczy w Hrubieszowie
………………………………
Autor: K.Grabowska
Redakcja: Ł.Węglewski