Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkaset tysięcy zaoszczędzi Kętrzyn na oświetleniu

W Kętrzynie zainstalowano nowoczesne, energooszczędne oświetlenie uliczne, dzięki czemu zużycie energii elektrycznej w mieście ma spaść o 55 procent.

Nowoczesne oświetlenie to także duże oszczędności. Kętrzyn ma zaoszczędzić 345 tysięcy złotych rocznie. Wymiana starych lamp na nowoczesne objęła 80 procent całego systemu w mieście.

W miejsce dotychczasowych lamp, zainstalowano ponad 1100 opraw LED, które generują białe światło. Pozwoli to na dostosowanie oświetlenia do rytmu życia miasta. Możliwe jest zmniejszenie natężenia światła nocą, kiedy ruch jest mały i zwiększenie w godzinach porannych, popołudniowych i wieczornych, gdy natężenie ruchu pieszego i samochodowego jest znacznie większe.

Modernizacja oświetlenia w Kętrzynie została wykonana w ramach programu SOWA. Samorządy dostają dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nawet do 45 procent wartości inwestycji. (grab/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, oświetlenie, led
W powiecie kętrzyńskim zarejestrowały się 24 komitety

W sumie 24 komitety z powiatu kętrzyńskiego zostały zarejestrowane przez Państwową Komisję Wyborczą. W Kętrzynie zarejestrowało się 8 komitetów wyborczych: "Kętrzyn - 2000", "Prawica Powiatu Kętrzyńskiego",...

Zamknij
RadioOlsztynTV