Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkadziesiąt tysięcy złotych na realizację projektu „Niepodległa” w regionie

Fot. Jan Nowicki

Województwo warmińsko-mazurskie otrzyma niemal 80 tysięcy złotych na projekt „Warmia i Mazury na drodze ku niepodległości”. Wnioski nadesłało 14 województw i wszystkie zostały zakwalifikowane.

Pieniądze przyznane zostały z Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa”. Do końca roku w województwie warmińsko-mazurskim organizowane będą wydarzenia upowszechniające wiedzę historyczną. To między innymi: wystawy, konkurs plastyczny, konferencja „Połączeni dziedzictwem”, gra miejska „Śladem Polaków spod znaku Rodła. Ma też powstać fabularyzowany dokument pt. „Atak na Region”.

– Planujemy wyjątkowe atrakcje – powiedział rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Zrealizujemy projekt „Warmia i Mazury na drodze ku niepodległości” edycja 2022. (…) Projekt ma na celu upowszechnienie w wymiarze regionalnym i ponadregionalnym procesów odzyskiwania niepodległości.

00:00 / 00:00

Projekt będzie realizowany we współpracy z instytucjami naukowymi i lokalnymi organizacjami m.in. Warmińsko-Mazurskim Regionem NSZZ „Solidarność”, olsztyńską delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Pogranicza w Działdowie, Instytutem Północnym im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie oraz Stowarzyszeniem Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod znaku Rodła w Olsztynie.

Autor: K. Kantor/K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia i Mazury, projekt, program, niepodległa
Co miesiąc 1300 zł za nic. Warmia i Mazury miejscem ogólnopolskiego eksperymentu

Na Warmii i Mazurach planowany jest pierwszy pilotażowy program bezwarunkowego dochodu podstawowego w Polsce. Uczestnicy eksperymentu przez 2 lata mieliby dostawać 1300 złotych miesięcznie. Polska dołączyłaby...

Zamknij
RadioOlsztynTV