Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowca miał blisko 4 promile. Policję zawiadomił jego syn

Prawie 4 promile alkoholu miał kierowca, którego zatrzymano pod Orzyszem. O pijanym kierowcy osobowego audi powiadomił policję telefonicznie jego dorosły syn.

Powiedział, że pijany ojciec wsiadł do samochodu i pojechał do znajomego. Jak mówił, chciał zabrać mu kluczyki, ale się nie udało. Według funkcjonariuszy, którzy pojechali na wezwanie, 49-letni kierowca audi ledwo trzymał się na nogach i bełkotał. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Syn w rozmowie z funkcjonariuszami dodał, że ojciec od dłuższego czasu nadużywa alkoholu i stwarza w ten sposób problemy, a informując policję, chciał uniknąć tragedii na drodze, której sprawcą mógł być jego pijany ojciec.

Kierowca audi będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na 15 lat.

 

Autor: W. Chromy za PAP
Redakcja: Ł. Sadlak/M. Rutynowski

Pod Gryźlinami auto zjechało do rowu i dachowało. Kierująca miała 2,5 promila

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pijany, alkomat
To służba wyjątkowa. Uroczyste obchody Święta Policji w Szczytnie

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zorganizowano dziś obchody Święta Policji. Inspektor doktor habilitowana Iwona Klonowska, komendant-rektor szczycieńskiej uczelni, podkreślała, że ubiegły rok był trudny, ale...

Zamknij
RadioOlsztynTV