Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pod Gryźlinami auto zjechało do rowu i dachowało. Kierująca miała 2,5 promila

Fot. KMP Olsztyn

Do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna grozi 38-latce, która kompletnie pijana doprowadziła do zdarzenia drogowego w pobliżu Gryźlin.

Badanie alkomatem w organizmie kierującej wykazało blisko 2,5 promila alkoholu. Kobieta straciła już prawo jazdy. W czwartek rano oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze serwisowej w pobliżu miejscowości Gryźliny. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejsce wynika, że 38-letnia kierująca osobową skodą nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, straciła panowanie nad autem i zjechała do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia doszło do dachowania pojazdu. 38-latka wraz z 31-letnią pasażerką zostały przetransportowane do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie kierującej krążyło blisko 2,5 promila alkoholu. Kobieta straciła już prawo jazdy.

38-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Kobieta nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Fot. KMP Olsztyn

Redakcja: M. Rutynowski za KMP Olsztyn

Kierowca miał blisko 4 promile. Policję zawiadomił jego syn

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, samochód
Wypadek ciężarówki między Nowym Miastem Lubawskim a Ostródą. Droga odblokowana

Uwaga kierowcy, nadal są utrudnienia na drodze krajowej numer 15 na odcinku Nowe Miasto Lubawskie-Ostróda. Droga jest nieprzejezdna w Bratianie, gdzie po południu do rowu wpadła...

Zamknij
RadioOlsztynTV