Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To służba wyjątkowa. Uroczyste obchody Święta Policji w Szczytnie

Fot. A. Piedziewicz

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zorganizowano dziś obchody Święta Policji. Inspektor doktor habilitowana Iwona Klonowska, komendant-rektor szczycieńskiej uczelni, podkreślała, że ubiegły rok był trudny, ale mimo to udany.

Przejście uczelni w tryb funkcjonowania w systemie online, opracowanie wszystkich procedur, zapewnienie kadrze i słuchaczom bezpieczeństwa. Tym bardziej jestem dumna, że w tym trudnym czasie udało nam się kilka naukowych sukcesów odnieść.

00:00 / 00:00

Szkoła w ostatnim czasie otrzymała m.in. uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie nauki prawne. Podczas obchodów wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podkreślał zaś, że policja to jedna z najważniejszych formacji mundurowych w Polsce.

To służba wyjątkowa. Wymaga doskonałego przygotowania fizycznego, psychicznego, fachowości. Tu, w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, adepci policyjni mają możliwość nabycia tego wszystkiego, co pozwala jak najlepiej pełnić służbę.

00:00 / 00:00

W czasie uroczystości wręczono medale i odznaczenia, które otrzymało 15 policjantów oraz 8 pracowników policji związanych z wyższą szkołą. 94 policjantów mianowano na wyższe stopnie.

Jak zawsze przy okazji takich uroczystości, uczczono pamięć policjantów zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. Medal Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku w Łodzi został przyznany właśnie za kultywowanie tej pamięci – mówi prezes Stowarzyszenia Jarosław Olbrychowski.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, święto, odznaczenia, Święto Policji
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Iławie

Kolejne obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy. Tym razem w Iławie. Oficera dyżurnego o jadącym wężykiem kierowcy poinformowali świadkowie - mówi aspirant Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji: Zgłaszający...

Zamknij
RadioOlsztynTV