Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowca mustanga potrącił kobietę z dziećmi. Półtoraroczne bliźnięta w stanie ciężkim trafiły do szpitala

Fot. D. Grzymska

W Szczytnie 29-letni mężczyzna jechał z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad autem i uderzył w wózek z bliźniętami. Dzieci w ciężkim stanie zostały przetransportowane do szpitala dziecięcego w Olsztynie – poinformowała policja.

Do wypadku doszło po godz. 14 na przejściu dla pieszych. Policja poinformowała, że jadący fordem mustangiem 29-letni mężczyzna potrącił czekającą przed przejściem dla pieszych opiekunkę, która w wózku miała 1,5-roczne bliźnięta. Ford po potrąceniu wózka uderzył w sąsiednią posesję i zatrzymał się dopiero na budynku.

Dzieci w ciężkim stanie – jedno karetką, drugie śmigłowcem – zostały przetransportowane do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Razem z dziećmi do szpitala trafiła także ich opiekunka.

Według wstępnej oceny policji przyczyną wypadku była nadmierna prędkość forda. Jego kierowca został zatrzymany przez policję. Na miejscu pracuje policja i prokurator.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska/PAP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, szczytno, przejście dla pieszych, szpital dziecięcy w Olsztynie
Zderzenie czterech aut w Giżycku. W karambolu ranna została jedna osoba

Karambol na ulicy Obwodowej w Giżycku, która jest częścią trasy krajowej nr 63. Z nieustalonych jeszcze przyczyn, po godzinie 16, zderzyły się tam 4 samochody osobowe....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV