Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmarło jedno z bliźniąt potrąconych przez pirata drogowego w Szczytnie. Lekarze walczą o życie drugiego chłopca

W olsztyńskim szpitalu dziecięcym zmarł jeden z braci bliźniaków, w których wjechał rozpędzony samochód. Prokuratura w Szczytnie złożyła odwołanie od decyzji sądu, który odmówił aresztowania sprawcy wypadku.

Pomimo ogromnych starań, walki i ogromnego zabezpieczenia jeden z braci ze Szczytna zmarł. Jest to ogromna tragedia dla rodziny, bardzo im współczujemy. Jest to też tragedia dla personelu naszego szpitala. Wszyscy bardzo to przeżywamy, jesteśmy bardzo poruszeni, walczymy, by poprawił się stan drugiego z braci

– powiedziała zastępca dyrektora ds. lecznictwa wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Barbara Chwała. Dodała, że bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca były wielonarządowe urazy, jakich doznał w wyniku wypadku.

Przed 9 dniami w Szczytnie rozpędzony ford mustang, który chwilę wcześniej wyprzedzał inne auto, wjechał w wózek z bliźniętami. Wózek z 1,5-rocznymi dziećmi prowadziła babcia. Opiekunka chciała przejść przez jednię, stała na chodniku. Auto następnie wjechało w metalowy płot, staranowało go i zatrzymało się na budynku. Bracia trafili do szpitala w bardzo poważnym stanie, ich rodzice prosili o oddawanie dla nich krwi.

Barbara Chwała powiedziała, że stan drugiego z braci jest bardzo poważny, zagrażający życiu dziecka.

Robimy naprawdę wszystko, co w naszej mocy, by stan chłopca się poprawił. Jest to bardzo dramatyczna sytuacja, takiego zdarzenia nie notowaliśmy od kilku lat, by jedną rodzinę spotkała taka tragedia. Cały personel szpitala bardzo to przeżywa, bardzo współczujemy rodzinie.

Sprawę potrącenia wózka z dziećmi bada prokuratura w Szczytnie, która bezskutecznie prosiła sąd o aresztowanie sprawcy wypadku Adama D. Sąd odmówił, argumentując, że sprawca przyznał się. W czasie wypadku Adam D. był trzeźwy, złożył wyjaśnienia i wyraził skruchę. Sąd zastosował wobec niego dozór policji i zakaz prowadzenia pojazdów oraz zakazano mu opuszczania kraju.

Prokuratura złożyła już zażalenie na tę decyzję. W odwołaniu podniesiono szereg argumentów natury prawnej dotyczącej tego zdarzenia

– poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Śmierć jednego z bliźniąt nie spowoduje zmiany zarzutów, ani nie wpłynie na wysokość kary jaka grozi 29-latkowi.

Teraz zarzuty nie będą zmienione. Zmieni się jedynie opis czynu

– poinformował Krzysztof Batycki, zastępca Prokuratora Rejonowego w Szczytnie.

00:00 / 00:00

29-latek będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co także grozi do 8 lat więzienia. Adam D.  jest w tej chwili na wolności. Prokuratura wnioskowała o jego tymczasowe aresztowanie, ale sąd uznał, że nie ma takie potrzeby. Adam D. ma policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

Autor: PAP/W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, szczytno, szpital dziecięcy, uwaga, pilne
W jeziorze Dargin znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn. Policja wyjaśnia okoliczności

W jeziorze Dargin znaleziono ciała dwóch mężczyzn oraz skuter wodny. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia. Ofiary to mieszkańcy powiatu giżyckiego. W sobotę ok. godz....

Zamknij
RadioOlsztynTV