Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kiedy zostanie naprawiony wiadukt na obwodnicy Olsztyna? Drogowcy nie mają dobrej wiadomości

Fot. GDDKiA

Wykonanie wzmocnienia gruntu wokół podpory na obwodnicy Olsztyna jest warunkiem koniecznym do przywrócenia ruchu na wyłączonej nitce. Będzie ono stanowiło element docelowego programu naprawczego – poinformował w poniedziałek Karol Głębocki z GDDKiA w Olsztynie.

W połowie listopada podczas rutynowego przeglądu na jednym z wiaduktów obwodnicy Olsztyna stwierdzono nieprawidłową pracę jednej z podpór. Wyłączono ruch na jednej nitce obwodnicy.

Na podstawie pomiarów i badań dokonaliśmy wstępnej analizy zachowania się konstrukcji obiektu w ciągu obwodnicy Olsztyna. Celem było ustalenie warunków pracy konstrukcji. Kolejnym krokiem będzie teraz wykonanie badań geologicznych, które pozwolą określić parametry fizyczne i chemiczne gruntów nienośnych oraz dokładnie zaplanować dodatkowe ich wzmocnienie

– podkreślił, cytowany w komunikacie, rzecznik GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki.

Jak dodał, pomiary prowadzone w oparciu o zamontowany monitoring nie wykazały zmian w stosunku do stanu początkowego, czyli dnia zdiagnozowania usterki. Wstępne rozwiązania obejmują dodatkowe wzmocnienie gruntu metodą iniekcji strumieniowej. Jest to metoda geoinżynieryjna.

Głębocki podkreślił, że wykonanie wzmocnienia gruntu wokół podpory obiektu, na której stwierdzono nieprawidłowości, jest w ocenie projektanta warunkiem koniecznym do przywrócenia ruchu na wyłączonej nitce obiektu. Będzie ono również stanowiło element docelowego programu naprawczego. Dlatego przywrócenie ruchu na nitce obwodnicy w kierunku Ostródy nastąpi po wykonaniu dodatkowego wzmocnienia. Wydłuży to okres tymczasowej organizacji ruchu do marca przyszłego roku.

 

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, GDDKiA, wiadukt, naprawa, obwodnica Olsztyna
Wkrótce otwarcie oczekiwanej obwodnicy. Skróci czas przejazdu z Olsztyna do Torunia

W najbliższym tygodniu planujemy otwarcie obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15 - poinformował rzecznik olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki. Budowa trasy o długości...

Zamknij
RadioOlsztynTV