Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Każdy może trenować z wojskiem. Sprawdź miejsca i terminy

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. www.wojsko-polskie.pl

W Giżycku, Bartoszycach i Gołdapi odbędą się kolejne jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”. Tę edycję ćwiczeń żołnierze zaplanowali na ferie.

Podczas jesiennych, jednodniowych szkoleń w województwie warmińsko-mazurskim zaplanowano 4 tysiące miejsc dla chętnych. Zainteresowanych było jednak dużo więcej. Dlatego teraz w szkoleniach będzie mogło uczestniczyć łącznie 8 tysięcy osób.

Nauczymy składania i rozkładania broni. Nauczymy SERE (red. Survival, Evasion, Resistance and Escape). Polega to na tym, że osoby które mają zerową wiedzę były w stanie przetrwać w razie jakiegoś ataku, kryzysu. Aby miały wiedze, jak i gdzie się schronić, jak założyć maskę przeciwgazową. To podstawowe umiejętności, które wszyscy powinni nabyć.

– mówi porucznik Karol Frankowski, oficer prasowy 16. Dywizji Zmechanizowanej.

00:00 / 00:00

Uczestnicy jednodniowego szkolenia będą mogli też skorzystać z broni treningowej strzelając do celu. Szkolenia w ramach akcji „Trenuj z wojskiem w ferie” odbędą się 21 stycznia w Giżycku, 28 stycznia w Bartoszycach i 4 lutego w Gołdapi.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Bartoszyce, Giżycko
Giżycko prowadzi zbiórkę na rzecz ukraińskich żołnierzy

„Ukrainie na zimę” – pod takim hasłem trwa w Giżycku zbiórka dla walczącej Ukrainy. Dary zebrane podczas akcji trafią do żołnierzy i partnerskiego miasta Dubno. O...

Zamknij
RadioOlsztynTV