Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kandydatka na prezydenta Olsztyna Beata Bublewicz przedstawiła program wyborczy

Fot. D. Grzymska

„Miasto to ludzie” z takim hasłem wystartowała do fotela prezydenta Olsztyna Beata Bublewicz z Koalicji Obywatelskiej. Na konferencji prasowej przedstawiła swoją drużynę i program wyborczy.

Dostępne, nowoczesne żłobki i przedszkola. Darmowe autobusy i tramwaje. Nowoczesny obiekt sportowy, nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. A po czwarte Olsztyn ma tętnić życiem. Po piąte stworzenie centrów aktywności seniora i po szóste upłynnienie ruchu.

00:00 / 00:00

Beata Bublewicz podkreślała, że docenia to, co zrobił obecny prezydent, tym bardziej że Platforma Obywatelska jako koalicjant miała w to swój wkład. Teraz jednak drogi PO i Piotra Grzymowicza się rozchodzą. Zdaniem Beaty Bublewicz trzeba inaczej rozłożyć akcenty w zarządzaniu miastem.

Przedstawiła także kandydatkę na swego wiceprezydenta, a jest nią Izabela Smolińska-Letza z Nowoczesnej:

Myślę, że moje doświadczenie zawodowe będzie przydatne. Mogę powiedzieć tyle: umiem to zrobić. Jestem wieloletnim samorządowce, pracownikiem administracji rządowej. Nadzorowałam przez ponad 8 lat oświatę zarówno jako wicestarosta olsztyński, a także jako zastępca wójta w podolsztyńskiej gminie.

00:00 / 00:00

Do drużyny Beaty Bublewicz należą także: Marcin Kuchciński, Halina Ciunel, Joanna Misiewicz, Sławomir Kmieć, Łukasz Łukaszewski, Szymon Pelinko, Tomasz Głażewski i Robert Szewczyk.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, Beata Bublewicz, prezydent Olsztyna, Izabela Smolińska-Letza
Zjednoczona Prawica przekonuje, że w Elblągu należy postawić na sport

Elbląg powinien bardziej stawiać na sport i wspierać swoją sportową wizytówkę czyli piłkarki ręczne Startu, grające w superlidze - uważa poseł Jerzy Wilk, kandydat na prezydenta...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV