Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kandydat PO na prezydenta Elbląga

Elżbieta Gelert, fot. Mira Stankiewicz

Elżbieta Gelert jest kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta Elbląga w czerwcowych wyborach władz miasta. O wystawieniu kandydatury wiceprzewodniczącej PO w warmińsko-mazurskiem zdecydował zarząd powiatowy ugrupowania.

Elżebiata Gelert zaczęła od przeprosin i od zapowiedzi zmian. Powiedziała, że referendum pokazało, iż politycy muszą w inny sposób popatrzeć na obywateli i inaczej się z nimi komunikować.

Sytuacja jest trudna, dlatego mimo innych zobowiązań, podejmuję się stanięcia na czele listy mojej partii. – stwierdziła.

Po odwołaniu w referendum prezydenta Elbląga i Rady Miasta, Elżbieta Gelert zastąpiła Grzegorza Nowaczyka na stanowisku szefa struktur PO w regionie elbląskim.

W ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskała mandat posłanki, zdobywając największą liczbę głosów ze wszystkich kandydatów z okręgu elbląskiego.

PO nie zarejestrowała jeszcze list ze swoimi kandydatami na radnych. Wiadomo jednak, że kilku odwołanych w kwietniu byłych radnych nie będzie startować w przedterminowych wyborach. W najbliższych dniach odbędzie się prezentacja programu na skróconą kadencję. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, polityka, wybory, PO, Platforma Obywatelska, partia, prezydent
Miss Polonia WiM wybrana

22-letnia Natalia Filipkowska z Pisza została Miss Polonia Warmii i Mazur. Podczas gali w Ełku jury wybrało ją spośród 12 kandydatek. Nowa miss jest tegoroczną maturzystką....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV