Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga stawia na niskoemisyjne autobusy

Michał Missan jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga. Fot. A. Puzdrowska

Michał Missan, kandydat na prezydenta Elbląga popierany przez Koalicję Obywatelską, zaprezentował program rozwoju komunikacji miejskiej.

Michał Missan podkreśla, że transport publiczny powinien być dostosowany do potrzeb mieszkańców. Postawił też na autobusy niskoemisyjne. Przypomniał, że są programy ogólnopolskie, z których można pozyskać fundusze na rozwój komunikacji publicznej.

00:00 / 00:00

Michał Missan, w odróżnieniu od swoich kontrkandydatów, zdecydowanie stawia na komunikację autobusową i proponuje stopniową wymianę taboru autobusowego. W jego programie istotnym jest ekonomiczny, proekologiczny napęd jakim mają dysponować te pojazdy. Twierdzi, że należy odchodzić od klasycznego napędu na paliwa ciekłe, na rzecz napędu elektrycznego, a w przyszłości napędu wodorowego, nad którym badania prowadzone są w Rafinerii „Lotos” i który jest tam już produkowany na przemysłową skalę.
Autor: J.Salmonowicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, komunikacja, ekologia, Michał Missan
Nowe miejsca w przedszkolach i żłobkach obiecuje kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Elbląga

Kandydaci na prezydenta Elbląga prześcigają się w pomysłach, by przekonać do siebie wyborców. Kandydat Zjednoczonej Prawicy Jerzy Wilk chce stworzyć nowe miejsca w przedszkolach oraz żłobkach....

Zamknij
RadioOlsztynTV