Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kandydaci Polski 2050 o potrzebie budowy nowego hospicjum w Olsztynie

Fot. P. Getka

Budowa nowej siedziby hospicjum w Olsztynie powinna być wspierana przez samorządy. O tym mówili podczas briefingu prasowego działacze partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

W spotkaniu przed siedzibą hospicjum uczestniczył wiceminister rozwoju i technologii Ignacy Niemczycki. Zwrócił uwagę na obecnie istniejące hospicjum, które prowadzi Stowarzyszenie Hospicyjne Palium.

Dzisiaj jest zmuszone do wynajmowania powierzchni od szpitala miejskiego i od dawna walczy o swój dom

– podkreślał.

Marcin Burza, kandydat do sejmiku województwa podkreślał, że olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne Palium nie powinno być zmuszone do samodzielnego zbierania pieniędzy na swoją siedzibę. Jak mówił, to samorządy są odpowiedzialne za to, żeby opieka zdrowotna był na odpowiednim poziomie.

Ewa Domaradzka-Ziarek, kandydatka do Rady Powiatu Olsztyńskiego zachęcała do aktywności fizycznej i korzystania ze ścieżek rowerowych oraz uprawiania w ogródkach zdrowej żywności. To może pomóc w utrzymaniu zdrowia, ale potrzebna jest też pomoc systemowa.

Widać już, że nasze społeczeństwo się starzeje. Jest ogromny problem, jak zaopiekować się ludźmi starszymi, jak zapewnić im rehabilitację i opiekunów

– dodała.

Wiceminister Niemczycki mówił też o wprowadzanych przez rząd rozwiązaniach wspierających pomoc społeczną. Chodzi o wprowadzenie od przyszłego roku dodatku wysokości 1000 zł brutto dla osób zajmujących się pomocą społeczną.

Podczas konferencji kandydaci na radnych sejmiku, powiatów i gmin z ramienia Polski 2050 Szymona Hołowni zwracali uwagę na potrzebę wprowadzenia systemowych rozwiązań dla starzejącego się społeczeństwa.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Polska 2050 Szymona Hołowni, Ignacy Niemczycki
Konwencja wyborcza Trzeciej Drogi w Giżycku. „Mamy dobrych kandydatów”

W Giżycku odbyła się konwencja wyborcza Trzeciej Drogi. Kandydatów do samorządów wsparli politycy. Obecny na spotkaniu wiceminister rozwoju i technologii Ignacy Niemczycki podkreślił, że Warmia i...

Zamknij
RadioOlsztynTV