Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kamera i głos strażnika miejskiego będą ostrzegać wandali

Fot. Straż Miejska w Elblągu

Jak przeciwdziałać niszczeniu świątecznych ozdób, które co roku padają ofiarą wandali? W Elblągu oprócz kamer monitoringu będzie też głos, ostrzegający wandala, że patrzy na niego strażnik miejski.

Na Starym Mieście obok katedry stoi szopka bożonarodzeniowa. Jest ona, podobnie jak inne świąteczne ozdoby, dobrym miejscem do rodzinnych fotografii. Jednak co roku pada też ofiarą wandali.

Straż miejska przypomina, że na nasze występki skierowane są kamery, a po drugiej stronie wszystko obserwuje operator monitoringu miejskiego. W tym roku pojawiła się również nowość. W szopce zainstalowano głośnik, z którego można usłyszeć głos strażnika nawołującego do zachowania porządku. Gdy to nie poskutkuje, na miejsce wysyłany jest patrol straży miejskiej lub policji

– przypomniała rzeczniczka straży miejskiej Iwona Łojewska.

Nie tylko szopka jest celem chuliganów. Są też osoby, które przywłaszczają sobie ozdoby ze stojącej obok choinki. W ubiegłym roku było kilka prób kradzieży i niszczenia postaci z szopki czy choinkowych błyskotek. Wszystkie nieudane, bo sprawców zatrzymała policja.

Fot. Straż Miejska w Elblągu

Fot. Straż Miejska w Elblągu

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż miejska, kamery
Straż Miejska w Olsztynie ma swój pierwszy defibrylator

Straż Miejska w Olsztynie otrzymała nowoczesny, przenośny, lekki defibrylator AED. -  Sprzęt, dzięki któremu będziemy mogli skuteczniej pomagać osobom potrzebującym ratunku, otrzymaliśmy od firmy Michelin -...

Zamknij
RadioOlsztynTV